10.10.2015 Ehliyet Sınav Sonuçları

10-10-2015-ehliyet-sinav-sonuclari

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği gibi 10.10.2015 tarihinde ehliyet sınavı olunmuştu, bu sınavın ardından Milli Eğitim Bakanlığı 2 gün sonra hemen sınav sorularını ve cevap anahtarını yayınlamıştı. Çok geçmeden de sınavdan yaklaşık 10 gün sonra yani bugün 10.10.2015 tarihli ehliyet sınavının sonuçları açıklandı. Peki sınavdan kaç aldığınızı nasıl görebilirsiniz, hangi soruları yanlış yaptınız nasıl öğrenebilirsiniz. Bunu öğrenmeniz şuan için mümkün değil lakin sınavdan kaç aldığınızı öğrenmek istiyorsanız meb.gov.tr adresine giderek sınav sonuçları kısmından girmiş olduğunuz sınavın sonucu öğrenebilirsiniz.

Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Öncelikle meb.gov.tr adresine giderek sol tarafta bulunan Sınavlar bölümünde yer alan ve bizimde işaretlediğimiz kısımına tıklayınız.

10.10.2015 Ehliyet Sınav Sonuçları

Sponsorlu Bağlantılar

Buraya tıkladıktan sonra, karşınıza aşağıdakı kısımdaki gibi bir sekme açılacaktır.

10.10.2015 Ehliyet Sınav Sonuçları

Bu kısımdan 1. kısımda yer alan bölüme T.C. Kimlik Numarasını giriniz ve ardından bir alt sırada yer alan Güvenlik Kodu kısmına sağ tarafta yer alan kodu giriniz. Ve ardından Tamam tuşuna basarak sınavdan almış olduğunuz notu öğrenebilirsiniz.

Sınav Notum 70 ise Ne Olacak?

Ehliyet sınavından kazanmış olduğunuz 70 puan size Direksiyon Sınavına girmeniz için oldukça yeterli olacaktır, bu yeterli puan sizi Direk Sınavına sokabilir. 70 ve üzeri puana sahip olan herkes direksiyon sınavına katılabilir.

Sınav Sonucuma İtiraz Etme Hakkım Var Mı?

Evet, böyle bir itiraz etme hakkınız mevcut. Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapacağınız herhangi bir itiraz sonucu internetten yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde dilekçeyle; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (06500)Teknikokullar – ANKARA adresine yapılabilirsiniz. İtirazı yapabilmeniz için öncelikle; yapmış olduğunuz itirazın kaideye alınmasından dolayı Türkiye Halk Bankası, T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA şubesine 20 TL kadar bir ödeme yapmak zorundasınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazı da ehliyet için stajerlik nedir hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.