2015 LYS Edebiyat & Coğrafya Açıklanan Sorular

2015-lys-edebiyat-cografya-aciklanan-sorular

Açıklanan Sorular

21 Haziran günün en uzun olduğu gün de LYS-3 yani Edebiyat & Coğrafya sınavları olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ösym tarafından düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavı hakkında biraz bilgi vermek isterim ki, LYS-3 sınavına toplamda 772.735 kişi girecektir. Bu geçtiğimiz günlerde yapılmış olan LYS-1 sınavından bir sonra ki yüksek sayıda adayların başvurmuş olduğu sınav. Ortalama 2.532 binanın görevlendirildiği LYS-3 sınavında adaylar birbiriyle yarışırken sınav sonrasında yayınlanan sorular, LYS-3 sınavı için 21 Haziran tarihinde yani sınavın olduğu günde saat 16:00’da Ösym tarafından kendi internet sitesinde yayınlanacaktır. Soruların %20’si kamuoyuna paylaşılırken, soruların tamamına erişmek isteyen sınava giren öğrenciler Ösym’nin Aday İşlem Sayfasından bütün sorulara erişebilirler. Soruları kesinlikle paylaşmak, çoğaltmak yasaktır bu konu üzerinde Ösym çok titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Kozbon ailesi olarak, sınava girecek olan bütün öğrencilere başarılar dileriz.

Sorular; 21 Haziran 2015 tarihinde saat 16:00’da paylaşılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır başlıklı yazı da 2014 2015 ygs, 2014 ygs ve 2015 ygs açık uçlu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kozbon

    Sorular ösym tarafından açıklanmıştır, ulaşmak isteyen arkadaşlar ais.osym.gov.tr adresine giderek T.C kimlik ve aday şifresiyle giriş yaparak sorulara erişebilir. Herkes için hayırlısı olsun..