2015 Önlisans KPSS Sonuçları Açıklandı Mı?

2015 Önlisans KPSS Sonuçları Açıklandı Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan hayatının neredeyse bir güne sığdırıldığı günlerden geçiyoruz ve bu bizim ilkokul dönemimizden başlayarak memuriyetimize kadar ilerliyor.  Ortaokul sınavları üniversite sınavları derken artık KPSS sınavı da iyice hayatımıza girmiş durumda.  2015 kpss sonuçları önlisans için ne zaman açıklanacağı sorusu ise şimdiden merak ediliyor. 2015 kpss sonuçları ne zaman açıklanır henüz kesin olarak bildirilmemiş olsa da bu bir çok kişinin hayalini süsleyen bir durum. Sitemizi takip ederek ayrıca alt kısımda bulunan yorum kısmına mail adresini eklerseniz size mail atarak haber verebiliriz.

Aslında daha öncesinde KPSS istihdamda eşitlik sağlamak amaçlı hayata geçirilmişti daha önceden bu sınav 4 yılda bir yapılıyorken şimdilerde ise 2 yıla düştü. Aslına bakılırsa hiç adaletli gibi görülmeyen bu durum karşısında insanlar çaresizce çırpınıyorlar. Ömrümüzün neredeyse her deminde sınavlarla büyüdüğümüz için son olarak kapımızı çalan kpss oluyor. Sınava hazırlanmak bir yana nı kezde sınav sonuçları gibi bir durumumuz var bu konuda tıpkı sınava girilecek konu kadar insan üzerinde büyük bir baskı yapıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

2015 yılında yapılacak plan KPSS’ ye bu kez orta öğretim ve ön lisans mezunları girmeyecekler  kpss bu yıl A grubu adaylar ve öğretmen adayları için yapılacak

SINAV ÜCRETLERİ KİM NE KADAR ÖDEYECEK?

Her dönem olduğu gibi sınav iki oturumlu düzenlenecek bunlardan bir tanesi sadece cumartesi sabah olacak diğer üç oturumdan bir tanesi ise öğleden sonra yapılacak öğleden sonra yapılacak olan ise A grubu adaylar için. Yalnızca sabah oturumuna katılacak olanlar 50.00 TL verirken öğleden sonra yapılacak üç oturumdan bir tanesine girecekler 100 tl tüm oturumlara girecek adaylar ise toplamda 200 TL ödeyecekler.

ÖSYM’ den edinilen bilgiye göre bu yıl 4-5 Temmuz tarihlerinde alan bilgisi yani öğretmenlik ve A grubu gibi sınavı yapılacak. KPSS’ ye 2015’ de lisans mezunları ile henüz bir lisans programından mezun olmamış ancak olabilecek durumda olanlar başvurabilecekler.

Sonuç olarak her yıl binlerce kişinin girmiş olduğu KPSS konusunda bir çok kişi madur kalmış durumda. Mağduriyetin sebebi sınavın şekli olmamakla birlikte tamamen sistemin getirdiği problemlerden dolayı ancak her ne kadar da olsa bu bir yarış ve insanlar sürekli olarak birbirleriyle yarışmak durumundalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır başlıklı yazı da 2014 2015 ygs, 2014 ygs ve 2015 ygs açık uçlu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.