2015 ÖSYM Tercih Yapma

2015 ÖSYM Tercih Yapma

2015 yılında yapılan YGS ve LYS sınavları nihayet bitti ve artık sınavlardan başarılı olanlar tercihleri yaparak hayata atılacaklar. Bu hayat gerçekten çok zor bizlerde bu yollardan geçtik, üniversite okuduk ve sakın unutmayın üniversite ne ilk okul, ne orta okul ne lise yıllarındaki gibi değil. Burada ortam çok farklı, bir defa kendinizi kaybederseniz asla geri toparlayamazsınız neyse bu kadar vermiş olduğumuz öğüt yeterli, hemen sizlere 2015 yılında elektronik olarak ÖSYM Tercih Yapma olayından bahsetmek isterim.

Sponsorlu Bağlantılar

Tercih işlemleri Pazartesi günü başlıyor ve 14 Temmuz tarihine kadar yani Salı gününe kadar sürecek bir süreç içerisinde LYS veya YGS belli bir puana ulaşmış olanlar tercihlerini yapacaklar. ÖSYm2nin yapmış olduğu açıklamaya göre başvurular elektronik ortam yapılacak ve diğer başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir bunu unutmayın.

Başvuru yaparken yardım alacağız başvuru kılavuzunu, okulların listeleri, hangi puanlarıyla kaç kişi alacaklarını 2015 yılına özel bir şekilde ÖSYM’nin sitesinde paylaşılmıştır. Başvuru yapacak olan arkadaşlar bu kılavuzu mutlaka incelesinler, ayrıca bu kılavuzun yani tercih listesinin kesinlikle basımı, dağıtımı ve satışı yasaktır. Bu konuda dikkatli olun, ÖSYM sizi affetmez.

Nasıl Tercih Yaparım?

Tercih yapmak istiyorsanız ilk önce 6 Temmuz 2015 – 14 Temmuz 2015 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaranızla ve aday şifrenizle giriş yaparak tercih yapabilirsiniz.
Yapılan tercihlerinizi https://ais.osym.gov.tr adresinden değiştirebilirsiniz ve kontrol edebilirsiniz.

Tercih yapan arkadaşlar, 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 23.59’a kadar yapmaları gerekmektedir aksi taktirde sistem 15 Temmuz 2015 tarihinden yapılan tercihleri yok sayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır başlıklı yazı da 2014 2015 ygs, 2014 ygs ve 2015 ygs açık uçlu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.