2015 Twitter Neden Kapatıldı?

2015-twitter-neden-kapatildi1

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter sitesine erişimi engellenmiş bir gün olarak girdik, Milyonlarca Twitter kullanıcı Türkiye’den Twitter’a erişemiyor. Bir çok olaylar neticesinde artık ülkemizde tekrar Twitter’a da engel geldi diyebiliriz.

Geçtiğimiz bir kaç gün önce Suruç’da yaşanan patlama sonrası sosyal medya sitelerinde Türkiye ve Ülke yönetiminde yer alan kişilerin alehine yazışmalar, paylaşımlar yer alınca bu patlamadan hükumet suçlanınca sanırım artık yeter diyip Twitter sitesine engel koydular. Ülkemizde Twitter sitesinin bir çok kullanıcısı son birkaç saattir mikro blog sitesi olan Twittera ulaşamamaktadır.

Reuters dan gelen bilgiler neticisin de söyleyebiliriz ki, Suruç saldırından sonra karar alınan bu saldırılar ile ilgili olan yayınlar yasağı çerçevesinde Twitter ulaşıma kapatıldı. Bir çok kullanıcı yasağa uymayıp bir çok yasak olan görüntüler yayınlamaya devam etti.

Reuters kurumunun sitesindeki kaynaklarına dayandırdığı bu haberinde BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU’nın bahsettiği bu erişim yasağı konusunda aldığı bir kararın olmadığı ve yasağın devreye girmemesi için gayret ve büyük çaba gösterildiği belirtiliyor.

Bir çok haber kanallarının kaynaklarına göre söyleyebileceğimiz, İnternet üzerinde bombalı saldırının görüntülerini paylaşan 150’ye yakın web site adresi bulunuyor ve sırf bu saldırı için bir kaç site bile açılmış. Bu URL adresleri ise 50’ye yakını ise Twitter sitesinde barındırılıyor.

Yasa gereği ulaşıma kapatılan site mevzubahis muhtevaları siteden çıkardıktan sonra kullanıcılarına ulaşım vermeye başlayabiliyor.

Twitter Erişim Yasağı Kısa Müddet İçerisinde Kaldırılacak

Reuters’a bilgi veren üst düzey bir Türk yetkili ise Twitter’ın bu görüntüleri siteden kaldırdığını ve Twitter’ın bu adımının ardından siteyE konulan erişim yasağın kısa müddette kaldırılması beklendiğini belirtti.

Suruç Sulh Ceza Hakimliği, Suruç’taki canlı bomba saldırısına ait görüntülerin yazılı, görsel ve sesli yayın uzuvlarında yayınlanmasına yasak getirmişti. Twitter’dan veyahut BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU’dan Twitter ulaşımı konusunda daha resmi bir izah gelmedi.

Twitter’a Nisan ayında Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın görüntüleri sebebiyle de ulaşım yasağı getirilmişti.

Twitter’a Nasıl Girilir

Her ne kadar da engel koysalar da bir çok yöntem ve bir çok vpn programı ile siteye erişebilirsiniz. Örneğin telefonunuzdan giremiyorsanız Android cihazlar için Google Play mağazasına bakabilirsiniz. Playstore den VPN uygulamalarına erişebilir ve ücretsiz indirebilirsiniz. Twitter’dan sonra başka bir sosyal medya sitesine erişim engellenebilir mi bilinmez fakat en iyi çözümü belirttiğim gibi VPN’dir hem bilgisayardan Twiitera girmek için hemde telefondan Twittera girmek için VPN programlarına ve uygulamalarına göz atabilirsiniz.

Twitter’a Girme VPN Programları

Twitter’a engel gelmesi kadar özgürlüğümüze el konulacak ne yaptık bilinmez fakat ne kadar engelleseler de bir Twitter sitesine her türlü gireriz diyenler için bir kaç vpn ve ip değiştirme programı belirtmek ve önermek istiyorum sayın engele takılmış kardeşlerim. VPN programlarını indirmeden de bilgisayar üzerinden girebileceğinizi de belirtmek istiyorum çünkü programların bir çoğuna güven olmuyor bir siteye girmeye çalışırken bir başka şeylerden sıkıntı çıkmasın. Program yüklemeye gerek yok dedik ama nasıl uyguluycaz derseniz bunun için Google Chrome browserını kullanmanız gerekmekte. Ve ya google browser alt yapısındaki başka browserları örneğin yandex, torch ve benzeri tarayıcılar için eklenti olarak önerebileceklerimde var sizlere. Neyse bir çok alternatif sundum şimdi ise sizlere belirtdiğim gibi bu alternatifleri iyice açıklayım hemen.

Bilgisayardan Twitter’a Girmek

Sponsorlu Bağlantılar

ilk alternatif olarak sizlere bilgisayar’daki erişimi aşmanın yollarını açıklayım hemen sizlere iki farklı yol mevcut bunlar belirtdiklerim gibi 1. program aracılığı ile Twittera girmek 2. si ise eklentiler aracılığı ile Twitter sitesine girmek. İlkinden başlayalım ve bu arada sizlere de ben programları sıralayayım:

Burada sizlere fiyatsız yani kullanımı bedava olan VPN programları sunmaktayız. Hız ile ilgili bir kaç şey söylemek istiyorum Twitter erişimi yasağı öncesinde bizleri tatmin eden daha sonrasındaysa yasak sonrasında aşırı yüklenmelerden dolayı verimliliğini kaybetmiş kimi fiyatsız vpn hizmetlerini sizlere derledim. Elbette yenileri piyasaya sürüldükçe, listemizde kaliteli ve diğer kullanımı fiyatsız vpn hizmetleri de yerini alacak.

1. Kepard

Kaliteli ve fiyatsız VPN programlarından biri olan Kepard inanması zor fakat tam tamına 365 gün fiyatsız deneme sunuyor. Ama bu denemeyi günlük yalnızca 30 dakika kullanabiliyorsunuz. Şayet çok sık VPN kullanan biri değilseniz Kepard VPN tam sizin için.

2. HotSpotShield

Vpn programlarının ağa babası. Hem fiyatsız hem de bol reklamlı bir vpn programı istiyorsanız Hotspot shield tam sizlik. Fiyatsız sürümde sadece Amerika sunucusuna bağlanabilirsiniz. Ping değerleriniz oldukça yüksek olacaktır ama sunucular kaliteli olduğu için video izlerken sıkıntı yaşamazsınız.

3.Tunnelbear

Oldukça hızlı ve kullanımı da çok kolay olan bir program. Amerika, Almanya, İngiltere ve Kanada olmak üzere dört faklı sunucuda hizmet veriyor bizlere.

4.Spotflux

Türkiye’de günümüzde oldukça popülaritesi artan ve belki de HotSpot’tan sonra en çok kullanılan VPN programıdır. Böylesine hızlı bir yükselişin gerekçesini SpotFlux’un fiyatsız ve sınırsız olarak kullanılmasına bağlıyorum.

5. SecurityKISS

Diğer bir fiyatsız vpn hizmet. Bu fiyatsız VPN’in de kötü yanları bulunmakta. SecurityKISS fiyatsız tasarınında ne yazık ki düşük hızlı sunucuları kullanmış. Bunun yanı sıra sadece İngiltere, Amerika, Almanya ve Fransa sunucularına bağlanabiliyorsunuz.

6. VPN On Click

Pek yeni pek de hızlı vpn programlarından bir tanesi. Fiyatsız sürümde yalnızca Avrupa sunucularını kullanabiliyorsunuz ki bu da bizim işimize gelir zira sunucu ne kadar yakın olursa alacağımız verim o kadar yüksek olur.

7.OpenVpn

Çok da önermediğim diğer bir fiyatsız vpn programı. Oldukça kullanışlı fakat çok hudutlu bir program. Her ne kadar reklamlarla uğraşmasanız da aylık 100mb sınır sahiden çok yetersiz.

Şimdiyse sizlere eklentilerden bahsetmek istiyorum. Tavsiye edebileceğim ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz tek eklenti ise ZenMate eklentisi bu eklentiyi googleden aratarak hemen ulaşabilir ve hemen tarayıcınıza ücretsiz kurabilirsiniz ve böylece Twitter sitesinide sorunsuzca girebileceksiniz.

Android VPN Uygulamaları

Android aletlerimiz ile İnternetin çok büyük bir bölümüne ulaşma imkanımız kısıtlı. Kısıltlı olamasa bile ülkemizdeki yasalar gereği ile kısıtlanıyor. Artık ülkemizdeki Android kullanıcılarının yüklemesi gereken uygulama sayısı da artıyor. Öyle ki giriş düzey bir Android alet de bile, bir ve ya iki uygulama yükleyerek Tor ağında dahi gezebilirsiniz. Çünkü bizi böyle uygulamaya yükleme zorunluluğu getiriyorlar bu erişim yasakları ile resmen.

Peki normalde, İnternet sağlayıcınızın ve ya ülkemizin müsaade etmediği sitelere ve erişimini kapattığı sitelere nasıl erişeceksiniz? İşte aşağıda bir kaç uygulamayı sizler için sıraladık.

VPN Unlimited – Hotspot Security

İnternet irtibat hızınızı dahi etkilemeden güvenli şekilde irtibat kurabileceğiniz VPN Unlimited, saklılığınızı ve kişisel bilgilerinizi koruyarak İnternette sörf etmenize olanak sağlar.
10 gün fiyatsız olarak tecrübe edebilen VPN Unlimited, Android aletler için geliştirilen en iyi VPN uygulamalarından biri.

Hızlı Güvenli VPN

Android aletler için geliştirilen başarılı ve fiyatsız VPN uygulamalarından biri olarak nitelendirilebilecek Hızlı güvenli VPN, kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor.

Verilerinizi şifreleyerek güvenli kullanım sunan uygulama, Android 3.0 ve üzeri yüklü aletlerde kullanılabiliyor.

Flash VPN Free VPN Proxy

Yeniden kullanım kolaylığı ile dikkat çeken başarılı VPN uygulamalarından biri olanFlashVPN, fiyatsız olmasıyla da başarılı.

Tek tuşla tüm İnterneti elinizin altına güvenli olarak getirecek uygulama, Android 4.0 ve üzeri bulunan aletlere yüklenebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Twitter'da Nasıl Çevirmen Olunur? başlıklı yazı da twitter çevirmenlik nedir, twitter otomatik çevirmen oy kullanma ve twitter otomatik oy verme hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.