2015 Yılında Teknoloji Ne Kadar Gelişti?

2015 Yılında Teknoloji Ne Kadar Gelişti?

Sponsorlu Bağlantılar

Teknoloji hayatımızın neredeyse her alanında var ve hayatı kolaylaştırmanın da artık iyiden iyiye ötesine geçmiş durumda. Eskiden hayal dahi edemediğimiz birçok şeyin bugün hepsi teker, teker hayata geçiriliyor. Son dönemlerde de şöyle geriye doğru baktığımızda teknolojinin hızını dahi yakalamanın mümkünatının olmadığını söyleyebiliriz. Başımızı döndürecek hızda gelişmeler yaşanıyor.
Başlıktan da anlaşılacağı üzere dilerseniz 2015 yılında neler gerçekleştirilmiş bir bakalım.
Öncelikle değinmek istediğim konu insan hayatı şöyle biraz daha geriye gidersek örneğin 2014 yılında dünyanın ilk yapay kalbi geliştirilmişti bugün ise özellikle üç boyutlu yazıcılar sayesinde yapay organlar üretilmeye başlandı. Hatta o kadar ileri gidildi ki bu organlara kan damarları dahi eklendi.
İkinci bir gelişme ise eskiden filmlerde gördüğümüz drone’ lar yani insansız hava araçları artık ülkemizde de rahatlıkla geliştirebiliyoruz. İnsansız hava araçlarını son zamanlarda özellikle google’nin geliştirmiş olduğu insansız otomobil devam ettirdi. İnsansız araçlardan bahsettikten sonra giyilebilir teknolojileri de atlamamak gerekir bu yönde örnek olarak akıllı saat ‘i gösterebiliriz. Hatta insan gibi duygulara sahip robotlar ve daha niceleri.
Bunun gibi daha sayabileceğimiz birçok teknolojik gelişme var. Fakat bundan geriye yani 30 sene kadar gidebilirsek bunların tümünün hayalden öteye geçmeyeceği düşünülebilirdi. Özellikle Android sistemler ve akıllı cihazlar bizi daha fazla yeniliklere sürükleyecek gibi görünüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan En Pahalı Apple Watch Saati hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.