2016 Sömestr Tatili Ne Zaman

2016 Sömestr Tatili Ne Zaman

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine ait hazırlanmış olan genelgeyi tüm illere gönderdir. Genelge de bakanlığa tabi her tür ve derecedeki eğitim ve öğretim kurumlarına ait 2015 – 2016 eğitim ve öğretim takviminin 14 Eylül 2015 Pazartesi tarihinde başlayacağı bildirildi.
2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılında Şubat tatili olarak bilinen Sömestr Tatili 22 Ocak 2016 Cuma günü başlayacak. Sömestr tatilinin son günü ise 7 Şubat Pazar. Yani 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında ikinci dönem 8 Şubat 2016 Pazartesi günü start alacak.
Bu eğitim ve öğretim senesine ilişkin çalışma takviminin, MEB Okul Öncesi Eğitim, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliklerinde belirlenen hükümler doğrultusunda düzenlenmesinin kurum tarafından uygun görüldüğü belirtildi. Ayrıca kozbon.com adresinde kısa bir çekiliş / hediye kampanyası olacaktır bunun için alt kısımda yer alan yazımızı mutlaka okumalısınız, ilk okul ve orta okul okuyan öğrencilere hediyeler gönderilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hediye Kazanmak İster Misin?

Hemen konuya giriş yapmadan önce, ilk okul ve orta okul okuyan öğrencilere kozbon ailesi olarak hediyeler göndermek istiyoruz, bunun için sizlerden Sömestr tatilinde ne yapacağınız konusunda ufak bir yazı yazmanızı istiyoruz. Bu yazıyı alt kısımda yer alan yorum bölümüne yapabilirsiniz, gelen yorumlar arasından çekiliş yaparak seçilen kişi iletişime geçilecektir. Seçilen öğrencinin öğrenim durumuna göre hediyeler gönderilecektir. Yapmanız gereken tek işlem, alt kısıma adınız, okuduğunuz sınıf,sizinle iletişime geçebilmemiz için herhangi bir numara ekleyerek Sömestr tatiline ne yapacağınız, bu tatili nasıl değerlendireceğiniz konusunda kısa bir hikaye yazarak yorum olarak gönderin. İletişim bilgileriniz yayınlamayacaktır.

2016 Sömestr Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Bu genelgeye göre de 2015 – 2016 Eğitim ve öğretim senesinde; okul öncesi, ilkokul birinci sınır, imam hatip okullarındaki 5.sınıf öğrencilerinin ve orta okullardaki 5.sınıf öğrencilerinin öğretime uyum programları ise 7 Eylül 2015 – 11 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Bu sene birinci kanat dönemi 14 Eylül 2015 Pazartesi günü start alacak ve 22 Ocak 2016 Cuma günü son bulacak. Yarı yıl tatili de 25 Ocak 2016 – 5 Şubat 2016 tarihlerinde yapılacak. Yorucu bir ilk dönemden sonra çocuklar dinlenebilecekleri ve nefes alacakları yarı yıl tatillerine 22 Ocak’ta çıkacak ve yenilenmiş olarak okullarına 5 Şubat tarihinde geri dönecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır başlıklı yazı da 2014 2015 ygs, 2014 ygs ve 2015 ygs açık uçlu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhabalar ben samet bu yazıyı ablam yazıyor çünkü bana tl ve tablet tarzi teknolojileri eğitim ve araştırma dışında elime vermiyor. Ben tatilde kitap fuarından almış olduğum 4 kitabimi bitirmek istiyorum 5.sinif öğrencisiyim ablam bana sömestr tatili için testli eğlenceli kitaplar aldı yapboz aldi bunlarla evde vakit geçirmeyi düşünüyorum ablamda her hafta yapacağı deneme sonuçlarından yüksek puan alırsam beni luna parka ve hayvanat bahçesine götürecek

 2. BİSMİLLAHİ
  RAHMANİRAHİM

  tatildden en yakın arkadaşım bize yatılıya geleçek onla bilgisayar oyunları normal oyunlarla doğum günumü gecirip ders çalişıp kitap oluyarak vaktimi geçirecemi düşün
  üyorum Allahın iznıyle

 3. Sömestr da şu an devam etmekte olduğum saz kursuma gideceğim. 3 kitap bitirmeyi düşünüyorum. Seçme sınıfta olduğum için zaten günlük 150 soru çözüyorum.Sömestr’da da bunu yapacağım. 2. dönem konularına çalışacağım. 8. sınıf konularına göz geçirmeyi düşünüyorum.

  • Kozbon

   Merhaba Melike, sizinle iletişime geçebilmemiz için bize herhangi bir iletişim numarası iletirseniz memnun olurum ilginiz için teşekkür ederim hayırlı tatiller dilerim.

 4. Sömestrda yapacağım tek şey kitap okumak

 5. Tatilde kitap okumayı, Kpss ye yönelik test kitapları çözmeyi bir gün ders çalışıp bir gün ara vermeyi ara verdigim gun ise dinlemeyi , büyüklerimi ziyaret etmeyi düşünüyorum artan vakitlerimde yani ara verdiğim gunlerde 2. Dönem konularimizi gözden geçirmeyi ufak bir 1. Döneme yönelik tekrar yapmayı düşünüyorum daha sonra aileme ve kendimede vakit ayırmayı alışveriş yapmayı gereksiz para harcamamayı düşünüyorum çünkü zor kazanildigini biliyorum ve babamın zora girmesini istemiyorum

  • Kozbon

   Merhaba, güzel hikayen için teşekkür ederim. Telefon numaranı not aldım en kısa süre sizinle iletişime geçip adres bilgilerinizi alıp size KPSS için bir kitap ve okumuş olduğum bir kitabı da göndereceğim. Kendinize iyi bakın.

 6. Aslında sömestr tatili benim için birnevi dinlenme tarzında olacak okuldaki yorgunluğumu biraz olsun hafifletmek için bi durak niteliğinde olacak