2016 Telefon Numarasıyla Kim Olduğu Öğrenmek

2016 Telefon Numarasıyla Kim Olduğu Öğrenmek

Sponsorlu Bağlantılar

Yine son zamanlarda çok aranan bir soru hakkında kısa bir açıklama yapmak isterim, hattınız kapalı iken sizi arayan bir kişi ulaşamadığı zaman operatörünüz tarafından bilgilendiren bir sistem vardır. Bu sistemlerin adları genellikle arayan kim? Şeklinde bir çok yardımcı servisleri vardır, bu servislere aylık 1 – 2 TL vererek kolaylıkla satın alabilir ve bu servislere katılabilirsiniz. Uygulamaya katıldıktan sonra, hattınız kapalı olduğu zaman sizi arayan kişilerin telefon numarası, kaç kere aradığını ve hangi saatlerden aradığını da görebilirsiniz. Öncelikle sizi arayan kişileri takip etmeniz için bu tür operatörlerin sunmuş olduğu servisler kayıt olun bunun hakkında yazının altında kısa bir açıklama yapacağım ona da göz atabilirsiniz. Sizi arayan kişileri öğrenmenin en kolay yolu tabi ki de 118 80’dir. (Şaka yapıyorum tabi ki de) 118 80 servisi ile kolaylıkla kimsenin telefon numarası ile kolaylıkla kim olduğunu öğrenemezsiniz. Sadece bu servis ile kurumların telefon numarasını öğrenebilirsiniz, kişinin kimlik bilgilerini kim olduğunu adını soyadını öğrenmeniz imkansızdır. Eğer kişi kimlik bilgilerini 118 80 ile paylaşmış ise bunu öğrenebilirsiniz eyvallah buna bir şey demiyorum lakin bir çok kişi bilinçsiz bir şekilde kişilerin telefon numarasını 118 servis sağlayıcıları üzerinden bulmaya çalışıyor. Bu işlemin daha kolayı var, Twitter – Facebook – Instagram ve özellikle WhatsApp günümüzün Vazgeçilmez uygulamalarından bu uygulamalar sayesinde sizi arayan kişileri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak kesin bir çözüm olan WhatsApp uygulamasıdır, Whatsapp sayesinde kişinin kim olduğunu az çok anlayabilirsiniz. Sizi arayan kişinin telefon numarasını rehberinize ekleyiniz ve WhatsApp’tan profil resmine bakarak tanıyabilirsiniz eğer bu yeterli gelmiyor ise Twitter şifre unuttum kısmından sizi arayan numarayı yazarak kişinin mail adresini sorgulayabilirsiniz, ya da numarayı Facebook üzerinden şifre unuttum ya da Facebook Arama bölümünden numarayı aratarak kişiyi sorgulayabilirsiniz.

Eğer bu tür kısımlar da sonuç vermiyor ise son adım olarak bir umut olarak 118 80 ile iletişime geçerek öğrenmeye çalışabilirsiniz. Lakin şuan numara sorgulamak için 118 80’ni aradım ve tek cevapları “bu kişi kimlik bilgilerini maalesef bizimle paylaşmamış” oldu bunun için daha 118 80’ni aramıyorum. Hadi gelin şimdi sizlerle hangi operatörün, kim aramış servisine kayıt olabilmek için aşağıdaki kısımları deneyiniz.

Turkcell Kim Aramış Servisine kayıt olabilmek için; CEPACIK yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz. / Aylık 1TL’dir.

Vodafone Kim Aramış Servisine kayıt olabilmek için; 542’yi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Avea Kim Aramış Servisine kayıt olabilmek için; “ACIK” yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Aktivasyon işlemleri 1,49 TL’dir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.