2016 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Artık bir çok kişinin mesleği sınavlarındaki başarılarına göre belirlenmektedir, işte 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan YGS sınavının sonuçları milyonlarca kişinin hayatını bir anda değiştirecek. Sınavda başarılı olanlar mesleğini şimdiden seçerek kendini gelişip ilerleyen yıllarda mesleğine ilk adımını atmış olacak. 2016 YGS sınav sonuçları hakkında bugün sizler için biraz açıklamalar yapacağız, YGS Sınavı hakkında biraz bilgi vermek isterim. Bilindiği gibi YGS Sınavından sonra LYS sınavına girebilmek için bir baraj bulunmaktadır, 180 Olarak belirlenen bu barajı geçen bütün adaylar 2016’nın ortasında yapılacak olan LYS sınavına girebilme hakkına sahip olacak. Lakin sizlere 2016 LYS Sınav sonuçları hakkında bilgi vermeden önce geçen sene yapılan sınav hakkında biraz bilgi vereyim; bilindiği üzerine sınava girerken günlük hayatta kullandığımız değerli eşyalar ile birlikte sınava girememekteyiz. Çanta, anahtarlık, akbil, banka kartları, madeni ve kağıt para, saat gibi eşyalarımızı sınava girmeden önce çıkartmamız gerekmektedir, aksi takdirde sınav kurumuna girerken üzerimiz dedektör ile aranmaktadır bunun için yanınıza yer alan eşyaları atmak zorunda kalacaksınız. 2016 YGS Sonuçları şuan için herhangi bir tarih yok lakin ÖSYM her geçen gün daha fazla gelişerek sınav sonuçlarına adaylarına daha hızlı bildirmek için elinden geleni yapmaktadır, hadi gelin sizler için 2015 yılında yapılan YGS sınav sonuçları hakkında biraz bilgi verelim tahmin yürüyerek 2016 YGS Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi sahibi olabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

2015 YGS Sınav Sonuçları

15.03.2015 tarihinde gerçekleşen YGS Sınavından hemen sonra 4 gün içerisinde yani 19.03.2015 tarihinde 2015 YGS sınav sonuçları açıklanmıştı. Bu yıl yapılacak olan YGS Sınavında da ortalama bir süreç beklenmektedir. Ayrıca 2016 YGS sınavının hemen ardından yayınlanacak Temel Soru Kitapçığı adı altında ÖSYM tarafından sorular açıklanacaktır, ÖSYM tarafından açıklanan sorular herhangi bir şekilde ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz,dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Eğer ilk defa YGS sınavına giriyorsanız sizler için paylaşmış olduğumuz İlk Defa YGS’ye Gireceğim Ne Yapmalıyım? başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz.

YGS Sınav Kağıdımı Nereden Çıkartacağım?

YGS Sınav giriş belgenizi çıkartabilmek için ÖSYM’nin sunmuş olduğu aday işlemleri sistemine giderek buradan T.C Kimlik numaranız ile giriş yaparak sınav giriş belgenizi çıktı alabilirsiniz.

Sınav giriş belgenizde adınızın, T.C. kimlik numaranızın ve resminizin net olması gerekmektedir.

Sınava girerken ek olarak kimliğini ve ya pasaportunuzu yanınız da getirmeniz gerekmektedir aksi takdirde maalesef sınavınız geçerli olmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS Sınav Yerimi Nasıl Bulabilirim? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.