2016 YGS Sorularına Nereden Bakabilirim?

2016 YGS Sorularına Nereden Bakabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

2 Gün içerisinde yayınlanacak olan 2016 YGS Sınavı 13 Mart 2016 tarihinde yapılacaktır. Yaklaşık olarak iki milyon kadar öğrencinin katılacağı olan 2016 YGS Sınavının soruları ÖSYM’nin kendi sayfasında sınav sonrasında hemen yayınlanacaktır. Adaylar merak ettikleri soruları, tekrardan ÖSYM’nin kendi sayfasına giderek kolaylıkla sınav sorularını öğrenebilecek. 25 Mart’ta açıklanması beklenen YGS sınavının sonuçlarına ulaşmak için 25 Mart tarihinde sizlerde https://sonuc.osym.gov.tr adresine giderek buradan giriş yaparak sınav sonuçlarınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. ÖSYM tarafından her yıl düzenlenen YGS Sınavlarından biri olan 2016 YGS Sınavı 13 Mart 2016 tarihinde saat 10:00’da yapılacaktır. Eğer sizlerde 2016 YGS Sınav sorularına erişmek istiyorsanız sınav bitiminden sonra hemen ÖSYM’nin sayfasına giderek kolaylıkla sınavda sorulan sorulara ulaşabilir, kaç doğru, kaç yanlış yaptığınız konusunda fikir üretebilirsiniz. 2016 YGS Sorularını sınava girdikten sonra ve sınav sonrasında ÖSYM’nin kendi sayfasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her yıl düzenlenen YGS Sınav sorularını kopyalamak, dağıtmak ve çoğaltmak yasaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

2016 YGS Sınav Soruları

ÖSYM tarafından bütün kamuoyuna açıklanacak olan sınav sorularına sizlerde sınav bittikten sonra ÖSYM’nin kendi sitesinden takip edebilirsiniz. Sınav tam anlamıyla bütün ülke genelinde bittikten 2 saat içerisinde ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacaktır.

Not: ÖSYM tarafından yayınlanan sınav soruları hiç bir şekilde saklanamaz, indirilemez, çoğaltılmaz ve dağıtılmaz.

Nasıl Bakabilirim?

Sınav bitimi sonrasında, Aday İşlemleri Sistemine giderek burada açıklanacak olan sorulara ve açıklanacak olan cevap anahtarına kolaylıkla erişebilirsiniz. Sınav kağıdının ve cevap anahtarının yayınlanması, sınavının tam anlamıyla bittiğini gösterir. Sınav tam anlamıyla bitmeden kesinlikle sınav soruları ve cevap anahtarı yayımlanmayacaktır.

Ne Zaman Yayınlanır?

2015 YGS Sınavında ortalama süre olarak sınav soruları (ilk başta tamamı değil) ÖSYM tarafından 2 saat sonra yayınlanmıştır. Bu senede ortalama bir vakit beklenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.