3. Haçlı Seferi Sonuçları

3. Haçlı Seferi Sonuçları

Sponsorlu Bağlantılar

Haçlı Seferi Sonuçları

Eyyubi Sultanı Selahaddin Eyyubi, 1187 yılında gerçekleşen Hittin Savaş ile Kudüs’ü Haçlılardan geri aldı. Bu gelişme, Avrupa’da büyük yankı uyandırdı. Alman, İngiliz ve Fransız krallarının katılımı ile yeniden bir Haçlı ordusu oluşturuldu. Sefere katılan Alman İmparatorunun yolda ölmesi üzerine Alman ordusu dağılmıştır. Gemilerle gelen ve Akka’yı ele geçiren Fransızlar ve İngilizler kendi aralarında anlaşmazlığa düşmüş Fransa kralı ülkesine geri dönmüştür. İngiliz kralı ise mücadeleye bir süre daha devam etmiş ancak başarılı olamamıştır. Haçlı seferinin hazırlıklarının tamamlandığı sırada İstanbul’da taht mücadeleleri yaşanmış İstanbul’a gelen ve iktidar mücadelelerine müdahale eden Haçlılar 1204 yılında İstanbul’u işgal etmişlerdir. Bu işgal sonucunda İstanbul’da Latin egemenliği başlamıştır. Gelişmeler nedeniyle İstanbul’dan kaçan Bizanslı bazı soylular İznik ve Trabzon’da Rum devletleri kurmuşlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Türkiye Selçuklu Devleti Nasıl Kuruldu? başlıklı yazı da türkiye selçuklu devleti döneminde kurulan medreseler, türkiye selçuklu devleti kim kurdu ve türkiye selçuklu devleti kurulan beylikler hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Azerbaycandan Selamlar.WhatsApp plusun yeni versiyasi ne zaman hazir olacak?Artik gec oldu biran once hazirlansin lutfen 🙁

    • Kozbon

      Merhaba Nuray, bu hafta içerisinde ya da cumartesi günü paylaşacağız. Bizleri lütfen anlayışla karşılayın. Sizleri tehlikeye atmak istemiyoruz, WhatsApp tarafından yoğun bir çalışma söz konusu olduğu için kullanan kişiler ceza alacağını bildiğimiz için bir süre ortalığın sakinleşmesi için paylaşmamayı be bu paylaşmadığımız süre boyunca da sürekli geliştirme kararı aldık. İlerleyen günlerde paylaşacağız tekrar, Türkiye’den Azerbaycan’a çok selam yolluyoruz kendinize çok iyi bakın 🙂

      Edit; Konu ne alaka 🙂 Lütfen sorularınızı konuyla alakalı olan makalelerimiz altında paylaşın ki sizlere doğru cevap verelim ve daha hızlı bir şekilde cevap verelim.