3G ile 4.5G Nasıl Açılır?

3G Nasıl Açılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok operatörün sunmuş olduğu 3G hizmeti artık yavaş yavaş yerini 4.5G hizmetine bırakmakta, 2016 Yılında bir çok kişinin geçiş yaptığı 4.5G sayesinde hayatımız artık daha hızlı olacak. Saatlerce inmesini beklediğimiz büyük dosyaları dakikalar içerisinde 4.5G hızıyla telefonuma, tabletimize, bilgisayarımıza kolaylıkla indirebileceğiz. Bugün sizlerle 3G ve 4.5G ayarları hakkında detaylı bilgilere yer vereceğim. 3G; internet bağlantısıdır böylelikle 3G sayesinde interternete girebiliyoruz. 4.5G’de internet bağlantısıdır lakin 3G’ye göre oldukça hızlı bir alt yapısı bulunmaktadır. Her operatörün kendine özel 3G ayarları vardır, bu ayaları yaparak kolaylıkla 3G açabilir ve internete erişim sağlayabilirsiniz. Avea operatörünün 3G ayarını açmak için; 3G yazıp 5555’e mesaj göndererek kolaylıkla açabilirsiniz. Turkcell operatörü için 3G ayarını açmak için; 3G yazıp 2222’ye göndererek kolaylıkla aboneliğini aktif edebilirsiniz. Vodafone için; 3G yazıp 3636’ya mesaj göndererek kolaylıkla 3G için kayıt yapabilirsiniz. Telefonunuzda 3G ayarını açtıktan sonra ayarlar bölümüne giderek buradan da aktif etmeniz gerekmektedir bunun için, Telefon Ayarlarına gidip buradan Mobil Ağlar kısmında yer alan Veriyi aktif edip daha sonra Kablosuz özelliği ve ağlar bölümünden Mobil şebekeler kısmında Erişim Noktası Adları bölümüne yeni APN ekleyerek APN kısmına: internet yazarak ayarı kayıt ediyorsunuz, ardından bu APN’yi seçip internete erişim sağlayabiliyorsunuz. Her operatörün APN ayarları farklı olabilir, bunları alt kısımlarda daha detaylı bir şekilde açıklayacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

4.5G Nasıl Aktif Edilir?

4.5G kullanabilmeniz için öncelikle hattınızın ve telefonunuzun 4.5G uyumlu olması gerekmektedir bu süreçten sonra eğer hattınız ve telefonunuz 4.5G uyumlu ise sistem tarafından ayarlarınız telefonunuza otomatik olarak gelecektir. Bu ayarları kurup, Veri bağlantısını aktif ederek kolaylıkla 4.5G’den faydalanabilirsiniz.

Turkcell 3G İnternet Ayarları

  • Telefonunuzun’dan ayarlar kısmına gidin.
  • Mobil şebekeler bölümünden Erişim Noktası Adları kısmını bulun.
  • Sağ üst köşede yer alan + işaretine ve ya Menü tuşuna basarak YENİ APN oluşturunuz.
  • Gelen ayarlar kısmına aşağıdaki ayarları yapınız.

Ad: Turkcell internet

APN: internet

MCC: 286

MNC: 01

APN Tipi: default

bu işlemler sonucunda veri bağlantınızı aktif ederek internete erişim sağlayabilirsiniz.

Avea 3G İnternet Ayarları

Avea ayarlarını sizlere otomatik olarak göndermektedir, bunun için İnternet ayarlarınızı almak için; *100# tuşlayarak ya da müşteri temsilcisine bağlanarak internet ayarlarınızı talep edebilirsiniz. Hattınız eğer yeni ise, yeni bir telefona takılmış ise sistem tarafından otomatik olarak ayarlarınız telefonunuza iletilecektir.

Vodafone 3G İnternet Ayarları

https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/myvodafone.home.php?pageId=TelefonAyarlari adresine giderek Vodafone telefon numaranız ve vodafone şifreniz ile giriş yaparak telefonunuza kolaylıkla İnternet ayarlarını gönderebilirsiniz.

Eğer kendiniz elinizle eklemek istiyorsanız da Telefonunuzun ayarlar kısmından Mobil Ağlar bölümünde yer alan Erişim Noktası kısmından yeni APN oluşturarak aşağıdaki ayarları yapınız.

Ad : Vodafone Internet
APN : internet
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

Bu ayarları yaptıktan sonra ayarları seçip, veri bağlantısına izin vererek internete tarayıcınız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bimcell 4.5G Gelecek Mi? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.