4.5G İle Neler Değişecek?

4.5G İle Neler Değişecek?

Uzun zamandır gündemde olan 4.5 hakkında detaylı araştırmalarımız sonucunda 4.5 ile hayatımızda değişecek olan bütün gelişmeleri inceledik.

4,5G ihalesi yapıldı operatörler toplamda 18 paketi satın aldı peki 4,5G’ nin ne demek olduğu ve 3G’ den farkının ne olduğu çok konuşuluyor. 4,5G teknolojisi hayatımızda neleri değiştirecek isterseniz bir değinelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Mobil iletişimde 4,5G teknolojisi için frekans ihalesi sona erdi bu ihaleyle birlikte hayatımıza hızlı teknoloji sayfası açılmış oldu. 4,5G teknolojisinde 3G’ de görülen kapsama alanı sorununun çözülmesi bekleniyor ayrıca akıllı cihazların indirme hızı çok büyük oranda çözülecek. Örneğin 3G’ li bir cihazla oyun yükleme süresi ortalama 3 dakika iken bu süre 4,5G teknolojisi sayesinde 25 saniyeye kadar inecek. 3G’ li bir cihazla 10 saniye süren müzik indirme ile 20 saniye süren video indirme süreleri 4,5G ile birlikte bir saniyeye kadar düşecek. HD video izlemek için ise bekleme süresi yarı yarıya azalacak fotoğraf indirmek ise 25 saniye yerine 1 saniye sürecek. 4,5G ilk olarak 2007 yılında güney kore de kullanılmaya başlanmıştı şimdi ise 50’ye yakın ülkede 4,5G hizmeti veriliyor. Bu da demek oluyor ki bizim ülkemizde teknoloji alanında büyük bir sıçrama yapıyor.

Ancak tabi ki teknolojinin bu noktada burada sınırlı kalması tabi ki planlanmıyor. 4G yerine 4,5G olmasının sebebi de buna istinaden 5G’ ye daha rahat bir geçiş yapmak ve 5G alt yapısının şimdiden uygun hale getirilmesi. Bugün kullandığımız internet hızının 12 kat artıyor olması bizi oldukça heyecanlandırıyor olsa da yine de henüz geçiş işlemi için 1 Nisan 2016’ yı beklememiz gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 4,5G Nedir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.