4,5G Ne Zaman Kullanıma Açılacak?

4,5G Ne Zaman Kullanıma Açılacak?

4,5G ihalesi tamamlandı ve özellikle akıllı telefon kullanıcıları cve bilgisayar kullananlar şimdi 4.5G hizmetini ne zaman alacaklarını merak etmeye başladılar. Son açıklanan duruma göre 4,5G’nin kullanımının 1 Nisan 2016 olması öngörülüyor.  Bu tarihten sonra işletmecilere yetki verilecek ve bundan sonra 8 yıl içerisinde ülkemizde % 90 oranında 4,5G teknolojisini nkullanılması bekleniyor.

4,.5G teknolojisi gerçek manada o kadar fazla yenilik getiriliyor ki hazırlanan şartname ile 1 kilometre uzunluğundaki tünellerin içinde tren hatlarında dahi bu teknolojinin kullanılması internetin kesilmemesi ele alınıyor.  Bu durum özellikle akıllı telefon kullananların bir hayli ilgisini çekmiş durumda. Bugün kü 3G teknolojisiyle biliyorsunuz baktığınız da bırakın tünelleri ilçeleri kasabaları daha şehrin göbeğinde dahi istenilen hıza ve kaliteye erişilemiyordu. Tabiki 3G ile 4,5G’ yi kıyaslamak dahi başlı başına bir yanlışlıktır ancak 4,5G teknolojisini de düşündüğümüz zaman içimiz kıpır kıpır etmiyor da değil.

Sponsorlu Bağlantılar

4,5G Kullanıma ne zaman açılacak?

Bilmeyenler için bir hatırlatma yapalım sizlere şu an için yapılan 4,5G ihalesini Turkcell kazanmış durumda ve 1 nisan 2016 itibariyle bizi 4,5G teknolojisine de taşıyacak o. Firma ihaleyi kazanacağına o kadar emin miş ki ihalenin sonuçlanmasının hemen arkasından reklamları da yayına girdi. Yani firma o ihaleye ve sonrasına da 4,5G hızında hazırlanmış.

“BTK tarafından yapılan 4,5G Yetkilendirmesi İhalesinde KDV hariç toplam 3 milyar 356 milyon 112 bin 643 avro teklif verilmişti. Turkcell 8 pakette, Avea ve Vodafone ise 5’er pakette en yüksek teklifi sunmuştu.”

Sponsorlu Bağlantılar

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.