657’li Memurların Atama Hakkı

657li-memurlarin-atama-hakki

Sponsorlu Bağlantılar

Çeşitli kamu kuruluşlarında çalışan yüzlerce memur işte bu sorunun cevabını merak ediyor. 657 sayılı kanuna tabi olan memurlar terfi alabilecekler mi? İşte bu sorunun cevabını SGK Uzmanı Özgür Kaya cevaplıyor.. “Yüksek okul okumuş ve ya mastır yapmış olan bütün memurların artı bir kademe alacağını söyleyen Özgür Kaya, Memur kademeleri ve terfileri 3 yılda bir yapılacağına dikkat çekiyor. Eğitime çok önem verildiğini ve bu yüzden eğitimde terfilerin çok olduğu söylenmekte. Örneğin yükske okul mezunu bir memur mastır yaptı diyelim, hemen bir kademe alır ve eğer bu yapmış olduğu mastırlığın üzerine doktorasını yapmışsa iki kat kademe almaya hak kazanır. Doktoranın üzerine bir kademe daha olan doçentlik almışsa da artı bir derece kademesini ve pozisyonunu daha iyi noktaya getirmiştir. Diğer şartları taşıyan memurlar için, illaki terfi alacak diye bir şey yok kademe artması ve ya yükselmesi gerçekleşmeyebilirde.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İdrar Yolları Enfeksiyonu İçin Bitkisel Çözümler başlıklı yazı da idrar yolları enfeksiyonu adet geciktirirmi, idrar yolları enfeksiyonu ağrı kesici ve idrar yolları enfeksiyonu ağrı yaparmı hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Lisans mezunu bir gih’e tabi memur emekli olduktan sonra otomatik olarak 4. dereceye düşüyor. Bu da emekli maaşlarının düşmesine neden oluyor. Bunda da bir değişiklik yapılırsa güzel olur.