Alerji Nedir?

Alerji Nedir?

Bazı kalıtsal olarak genetik yatkınlığı olan bazı kişilerde çevremizde aslında normal kişilerde zararsız olan bazı maddelere karşı vücudun istenmeyen bir şekilde aşırı tepki vermesidir. Bağışıklık sistemimiz bunları zararlı olarak algılıyor ve vücutta bir takım reaksiyonlar tepkiler ortaya çıkıyor bunlara da aşırı duyarlılık hassasiyet reaksiyonları deniyor. Bunlardan birisi alerji toplumda her 5 kişiden birinin alerjik yapıda olduğu belirlenmiş. Alerjisi yok ama hassaslaşmış durumda. Bu bir süreç ve başta hemen tepki vermiyor vücut onu tanıyor o tanıma devresinin ardından bizim vücutta alerji antikorları dediğimiz antikorlar yapılıyor ve daha sonrasında bunun süresi kişiden kişiye değişiyor ve ona göre hayatının bir döneminde hastalık belirtisi olarak karşısına çıkıyor.

Alerji olmanıza neden olan yollar şu şekildedir; ağız yolu, temas yolu, solunum yolu ve son olarak enjeksiyon yolu ile alerji olmanız mümkündür, bunun için alerji olan kişilerin çok titiz davranması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya üzerinde her yıl Amerika Birleşik Devletlerinde 15 milyon kişi alerji olmaktadır, bunlardan 10 milyon kişisi erişkin iken 5 milyon kişi çocuktur.

Alerji Nedir?

Peki alerjinin herhangi bir çözümü var mı?

Evet, alerjinin bir çok çözümü mevcuttur lakin bunlardan hangisi sizin için yararlı olur bunu bilemeyiz, gelin sizlere alerjinin çözümleri hakkında kısaca bilgiler vereyim..

Eğer evcil hayvanlara alerjiniz var ise, evcil hayvanların bulunduğu ortama girmemek ve onların temas ettiği kısımlardan uzak durmanız sizin için yararlı olacaktır.

Ayrıca alerji için herhangi bir ilaç kullanıyorsanız mutlaka bunu zamanında ve doğru bir şekilde almanız gerekmektedir, eczacı ve doktor kontrollünde alınan ilaçların etkisi oldukça faydalı olacaktır.

Ayrıca son olarak eklemek isterim ki eğer Göz seğirmesi alerjiniz var ise mutlaka internet üzerinden paylaşılan doğal yollara başvurmanızı öneririm.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Baş Ağrısı Neden Oluşur? başlıklı yazı da baş ağrısında koca karı önerileri, Baş Ağrısında Yapılması Gerekenler ve Başım çok ağrıyor ne yapmalıyım hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.