Alışveriş Ne Zaman Bağımlılık Yapar?

Alışveriş Ne Zaman Bağımlılık Yapar?

Sponsorlu Bağlantılar

Alışveriş yapmak herkes için keyiflidir sezon değişiyor trendler değişiyor ama alışveriş yapmak psikolojik yönden tehlike çanlarını da beraberinde getiriyor neden mi?  Gardrop’ ta etiketi duran veya aynı kıyafetin serisinden olan bir sürü kıyafetiniz var ise o zaman durup kendinize sormanız gerekir neden alışveriş yapıyorum?

Aldığınız kıyafetleri kullanmıyorsanız eğer sadece almak için hareket ediyorsanız bu aslında bir adrenalindir. Uzmanlar 80 kişi üzerinde bir araştırma yapmış ve kişi alışveriş merkezine gittiği zaman alışveriş yapana kadar kalbinin attığı tespit edilmiş. Aldıktan sonra da çok mutlu olmuş bir şekilde evine gitmiş ve aldığı o paketi bir kenara bırakmış. Paket kapalı duruyor işte orda tutsaklık başlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Aslında alışveriş bağımlılığının esiri kadınlar olarak görülür erkekler hep kapıda bekleyendir bunu bilmeyen yoktur ancak alışverişin cinsiyeti var mı?

Erkekler ellerinde paketlerle dolaşıyor mağazalar erkek kaynıyor sonuç itibariyle alışverişin cinsi değil sadece ihtiyaca göre alanlar ya da alışveriş bağımlısı olanlar diye ikiye ayrılabilir.

Bütün bu alışverişler boşalan cüzdanlar limiti biten kartlar ve koca paketler hepsi bir hastalık belirtisi olabilir üstelik tedavi gerekir.

  • Pişmanlık duyuyorsanız
  • Kredi kartınıza dokunuyorsa
  • Aile bütçenizi etkiliyorsa
  • Çevrenizi etkiliyorsa

Bir şekilde sizde alışveriş bağımlısı oldunuz demektir. Ama bir şekilde depresyona giriyorsanız bu demek ki kendini durduramayan insanlar var.

Trend merakı indirim kampanyaları renk renk paketler ve biten evlilikler sonu gelmeyen borçlar ve hayata mal olan çöküşler. Malesef basit bir alışveriş hastalık halinde tüm hayatınızı yok edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.