Android Rehber Yedekleme

Android Rehber Yedekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı cep telefonlarının gelişmesi ile birlikte de birçok alanda bizlere yenilikler sağlanmıştır. Bu yenilikleri farklı uygulamalar ile gerçekleştirebiliyor eksiklerimizi de bu doğrultu da tamamlayabiliyoruz. Tamamlanan eksikler sayesin de kullanım alanımız daha geniş kapsamlı bir hale geliyor ve telefonlarımıza format atma esnasın da bu geniş alanı nasıl yedekleyeceğimiz konusunda da büyük sorunlar içerisine giriyoruz. Sizlere bu yazımız da bu sorunlarınızı aşmanız adına en önemli yedekleme olan Android Rehber Yedekleme hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Android işletim sistemi kullanım alanında Google play hizmetlerini zorunlu olarak kabule etmiş oluyoruz ve telefonumuz içerisin de özellikle de gmail senkronizasyonu gerçekleştirmek zorunda kalıyoruz. Bu işlem aslında bizin daha iyi bir şekilde teknolojiyi kullanmamız adına gelen zorunluklardır. Böylelikle sizler de bu işlemlerin ne işi yaradığını zamanla anlamadığınız halde dahi birçok kolaylıkları da yapmış olacaksınız. Android Rehber Yedekleme işlemi için senkronizasyon ayarlarından gmail ile rehber senkronizasyonu gerçekleştirerek rehberinizi yedeklemiş olursunuz. Yani tüm rehberiniz gmail hesabınızda ki kişiler alanına kayıt edilir. Böylelikle cihazı formatladığınız an da ya da yeni bir cihaz aldığınız an da aynı gmail adresinizi cihaz içerisine hesap ekleme alanından gerçekleştirerek tek bir işlem ile rehberinize kavuşmuş olursunuz. GSM operatörleri de zaten bu yedeklemeyi sim kart hafızası içerisine aldığı için sim kartınızda ki kişiler de otomatik olarak görüntülenmektedir. Sizler yeni bir sim kart aldığınızda da senkronizasyon sayesin de yeni sim kartınıza da gmail hesabındaki yedek rehberinizi geçebileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Mesajları Yedekleme Var Mı?

Benimde kullandığım sistemlerden biri olan SMS mesaj yedekleme sistemi hakkında da bilgi vereyim, başarılı ve kullanımı kolay olan SMS Backup sayesinde telefonunuzda bulunan SMS mesajlarını kolaylıkla yedekleyebilir ve saklayabilirsiniz. Yedeklemiş olduğunuz mesajlardan herhangi bir telefon numarasını ve ya aramak istediğiniz herhangi bir kelimeyi Sms Backup uygulaması sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu uygulama sayesinde mesajlarınızı dilediğiniz şekilde yedekleyebilirsiniz.

Sms Backup Güvenli Midir? Google Drive Yedeklemesi Var Mı?

Mesaj yedeklemesi xml olarak yapılmaktadır telefonunuz dahili hafızasında saklanan bu xml dosyasını kendi bilgisayarınıza aktararak kolaylıkla yedekleme yapabilirsiniz. SmsBackup güvenlidir herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız bundan emin olabilirsiniz.

Sormak istediğiniz bütün soruları bana alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.