Avea Kalan Paketimi Nasıl Öğrenebilirim?

Avea Kalan Paketimi Nasıl Öğrenebilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Avea’nın sunmuş olduğu hizmetlerden biri olan kalan paketlerinizi sorgulama hizmeti hakkında bugün sizlerle kısa bir eleştiri yapacağım, Avea’da paket sorgulamak için öncelikle paketinizin adınızı bilmeniz gerekmektedir, eğer bir den fazla paketiniz var ise vay efendim yandınız siz geçmiş olsun. Bütün paketlerinizin adını bilmeniz ve hangi numarayı yollayacağınızı da bilmeniz gerekmektedir. Bu süreçleri bildiğiniz zaman kalan paketlerinizi sorgulayabilirsiniz, lakin bu sistem bazen çalışmamaktadır. Ve ayrıca her kişi kullanmış olduğu paketi aklında tutması oldukça çok diyebilirim, ilk hattım olan Turkcell ile kalan bütün paketlerimi bir SMS ile kolaylıkla öğrenebiliyordum böylelikle yolda yürürken bile telefonumu çıkartıp kolaylıkla kalan paketlerimizi sorgulayabiliyordum. Kalabalık bir minibüste ayakta durmakta zorlanırken bile bütün paketlerimi kolaylıkla sorgulayabildiğim dönemlerde maalesef bu işlem Avea için geçerli değil, Avea’da paketiniz sorgulamak için öncelikle hangi paketi kullanıyor iseniz bunu öğrenmeniz gerekmektedir bunu öğrendikten sonra SMS yoluyla paketlerinizi KALAN yazıp [PAKETİN ADI]’nı ekleyerek hangi numaraya gönderecek iseniz o numaraya SMS ile sorgulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Avea’nın bir de Google Play’de ve İTunes’de yer alan uygulamaları mevcut bunları da indirerek telefonunuzdan telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Lakin Avea’da şifre almakta zor *954# tuşlayarak her zaman bu şekilde yeni bir şifre almanız gerekmektedir, bir bakıma oldukça güvenli bir sistem olarak gelebilir lakin bu işlem oldukça sıkıcı ve yorucu geliyor. Bu sistemlerden en iyi sistem olan SMS olayını oldukça çok destekliyorum, Vodafone ve Turkcell’de tek bir SMS ile bütün paketlerimizi öğrenir iken aynı sistemin Avea için de geçerli olmasını en kısa zamanda diliyoruz. 

✅ Siz en iyisi beni dinleyin, Google Play’den ve ya İTunes’den uygulamayı Avea Online İşlemler uygulamasını indirin ve telefonunuza kurun, daha sonra uygulamaya girerek bütün sorgulamalarınızı buradan yapabilirsiniz. Hem size hangi tarifede olduğunuzu, hangi paketinizin ne kadar kaldığını grafikler şeklinde açıklayabiliyor oldukça çok yetenekli bir uygulamadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2015 Avea Bedava Kurban Bayramı Konuşma Paketi hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Aveada dakkakami kullanım haklarimi nasıl
  Ogrene bilirim

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Avea operatörünün artık yeni adı Türk telekom olmuş durumda. Telefonlarınıza Türk Telekom uygulamasını Google Play üzerinden indirerek giriş yapınız ve ardından buradaki paketlerinizi görebilirsiniz ve ya turktelekom.com.tr adresine giderek telefon numaranız ile giriş yaparak avea kalan paketlerinizi görebilirsiniz. Ya da OZET yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

   • Ben paketimin ne kadr olduğunu nasl öğrenicem paketimin adınıda unuttum

    • Kozbon

     Merhabalar efendim, kalan paketinizi görebilmek için Google Play’den veya App Store üzerinden telefonlarınıza indireceğiniz Türk Telekom ONLİNE İŞLEMLER uygulamasını indirmeniz yeterlidir bu uygulama sayesinde sizlerde 2016 yılında kalan paketlerinizi detaylı bir şekilde görebilirsiniz.