Baş Ağrısı Neden Oluşur?

Baş Ağrısı Neden Oluşur?

Baş ağrılarını bir kaç gruba ayırabiliriz. Bir tanesi altta herhangi bir şeyin yatmadığı kişinin fiziksel ve ruhsal olarak kendini hırpaladığı zaman ortaya çıkan baş ağrıları bunlar genel olarak migren ve gerilim tipi başağrısı sekonder baş ağrısı denilen bir grup var altta bir tip hastalık yatıyor bu kansızlık olabilir diyabet olabilir hipertansiyon olabir troid hastalığı olabilir veya kanın oksijenlenmesini bozan herhangi bir hastalık olabilir. Bir de baş ağrılarından ayrı bir grup olarak yüz ağrıları var onlarda her biri ayrı bir grup ama bizim toplumda en çok rastladığımız ağrılar migren ve gerilim tipi baş ağrısıdır. Dünya sağlık örgütünün verilerine bakacak olursak 2011 raporuna göre yaklaşık 5 hastadan 4′ ü migren ve gerilim tipi baş ağrısı görülmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki son zamanlarda en çok sorulan sorulardan biri olan Baş Ağrısı Neden Oluşur? sorusunun cevabına gelecek olursak öncelikle ergenlik döneminde çok görülmekte olan baş ağrısının asıl sebebi gençler için ergenlik dönemi denilebilinir. Ayrıca şu etmenler de baş ağrısına neden olabilir; sinirli olmanız durumunda başınız ağrıyabilir, uykusuz kaldığınız zaman ve aşırı derece de stres yaparsanız gözleriniz yorulursa baş ağrılarınız kaçınılmazdır. Moralinizi bozan bir durumlar var ise ve karnınız aç ise bu etmenler de baş ağrısına neden olacaktır.

“Peki iyi hoş kozbon bey bu kadar çok anlattın o zaman bir çözümünü bul şu lanet olası baş ağrısına” şeklinde sorularda duyar gibiyiz.

Öncelikle baş ağrılarında açık hava da yürüyüş yapmanız size oldukça iyi gelecektir, ayrıca eğer ağrı kesici kullanıyorsanız mutlaka ağrı kesici haplar kullanmanızı öneririz tabi ki bunu doktor kontrolünde alırsanız çok seviniriz.

Bir başka yol ise Muz, makarna, balık yağı tüketirseniz baş ağrılarınıza birebir iyi gelecektir. Sormak istediğiniz ve sizlerinde baş ağrılarınız hakkında güzel önerileriniz var alt kısımda bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Obezite ve Tedavisi başlıklı yazı da obezite nasıl olur? ve obezite olmamak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.