BatteryBot Pro Uygulaması İşe Yarıyor Mu?

BatteryBot Pro Uygulaması İşe Yarıyor Mu?

Sahte BatteryBot Pro uygulaması kısa bir süre önce Google Play’De yerini aldı ve ücretsiz olmasından dolayı yüzbinlerce indirilmeye ulaştı, indirilirken de normal bir uygulamanın istediği erişim izinlerinden daha fazla erişim izni istiyordu. Fakat kimse bu programın sahte olup olmadığını anlayamadı hatta uygulama devi Google Play’de farkına varamadı. Zscaler adında ki güvenlik şirketi araştırmacıları, bu sahte uygulamanın, hedefin cihazını tam kontrol altına almak için kurulum sırasında yönetici erişim izinleri talep ettiği farkedildi ve güvenlik şirketi yazılımın kodlarını incelemeye başladı.

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamanın istediği bazı izinler ise şöyledir;

Metin ve multimedya mesajlarını görebilme,
Uygulama yükleme,
Uygulamaları yönetebilme,
Telefon kullanıcısının konum bilgisini öğrenebilme gibi.

Ayrıca Zscaler şirketi uygulama kodlanırken eklenen ekstra bir kodla birlikle -tıklama sahtekarlığı- (PTC – Paid To Click) içinde çalıştığı öğrenildi.

Pil tüketimi hakkında detaylı bilgilendirmeleriyle Android kullanıcılarına bildiren Battery Pro isminde ki bu uygulamanın sahte (casus) programını yüklediyseniz uygulamayı silmenizi öneririz.

Play Store’de buna benzer bir çok uygulama gibi yazılım olduğunu tahmin edersek yaklaşık 1 milyara yakın kullanıcının dikkatli olması gerekmektedir.

Uygulama Google Play tarafından tespit edildikten sonra yayından kaldırılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İstanbul'un En İyi Fal Mekanları başlıklı yazı da ankarada en iyi falcı kadınlar kulübü, bahçelievler en iyi falcı ankara ve bakırköydeki en iyi falcı hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.