Bilgisayarda WhatsApp Kullanma

Bilgisayarda WhatsApp Kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp günümüzün en popüler haberleşme uygulamalarından sadece biri ve şuan için Google play’de tam 27 milyon kişi tarafından telefonlarına kurulmuş, ayrıca WhatsApp sadece Google Play üzerinden hizmet vermekle kalmıyor kendi internet sitesinde de kullanıcılarına APK olarak paylaşıyor ve indirmelerine izin veriyor. Her neyse bugün sizlere bilgisayardan nasıl WhatsAppı kullanacağınız dan bahsedeyim, öncelikle son zamanlarda WhatsApp INC tarafından yapılmış olan web.whatsapp.com adresine giderek telefonunuzu tarayıcınıza QR kodu yardımıyla bağlayabilirsiniz.

web.WhatsApp.com Adresine Telefonu Bağlamak

Telefonunuzdan Menü kısmından WhatsApp Web seçeneğine tıklayınız.
Ardından Bilgisayardan tarayıcınızın url kısmına web.whatsapp.com adresini girip siteye gidiniz.
Karşınıza gelen QR kodunu telefon ile okutunuz.
Sonuç; Bütün konuşmalarınız artık tarayıcınızda, artık herhangi bir uygulama veya program indirmenize gerek yok. Tarayıcınız yardımıyla bilgisayardan WhatsApp’a bağlandınız artık doyasıya arkadaşınızla ve ya sevgilinizle konuşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bluestacks Programıyla WhatsAppa Bağlanmak

Şahsen ben bu programı kullanmanızı hiç tavsiye etmem, zaten web.whatsapp.com adresinden kolaylıkla telefonunuzu bilgisayara bağlayabiliyorsunuz. Bu programı indirmek için herhangi bir arama motoruna bluestacks kelimesini arattıktan sonra rahatlıkla indirebilirsiniz, programı kurduktan sonra tıklı tablet kullanıyormuşsunuz gibi kullanabilirsiniz.

Özetleyecek olursak, hiç bir program indirmeden sorunsuzca web.whatsapp.com adresini kullanarak telefonunuzu bilgisayara bağlayabilirsiniz.

2016 Ocak Web.WhatsApp Güncellemeleri

2016 yılında büyük bir hız ile gelişmeye devam eden WhatsApp uygulamasının WEB versiyonunda bugün yeni eklenen özelliklerden biraz bahsetmek isterim. Şuan için İngilizce olan yeni gelen özellikler ilerleyen vakitlerde eminim Türkçe’ye çevrilecektir, sizde hemen bilgisayarınızdan WhatsApp yönetmek istiyorsanız bir an önce web.whatsapp.com adresine giderek telefonunuz yardımıyla burada yer alan QR kodunu okutarak bağlanabilirsiniz. Peki 2016 yılında web.whatsapp.com adresine ne gibi özellikler eklendi;

  1. Arşiv özelliği eklendi, bilindiği gibi önceden telefonumuzda arşivlediğimiz mesajlar web.whatsapp.com üzerinden maalesef gözükmüyordu lakin şuandan itibaren yeni eklenen özelliklerden biri olan Arşiv özelliği mesajlarımızı arşivleyebiliriz ve arşivde bulunan bütün mesajlarımıza erişebiliriz.
  2. Bir diğer yeni gelen özelliklerden biri web.whatsapp.com üzerinden engel listesini yönetme. Engel listesi sayesinde WhatsApp’ta engellediğimiz kişileri görebilirsiniz ve ayrıca web.whatsapp.com üzerinden kişi de engelleyebilirisiniz.

Şuan WhatsApp’ın tek eksiği kişi ile ya da grupta paylaşılan resimleri profil kısmından maalesef gözükmemesi lakin eminim en kısa süre içerisinde bu özellikte WhatsApp’a eklenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Bedava WhatsApp Kullanmak başlıklı yazı da android bedava whatsapp, iphone bedava whatsapp • ve turkcell bedava whatsapp hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.