Çin Malı En İyi Telefon Hangisidir?

Çin Malı En İyi Telefon Hangisidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefon furyası adeta ülkemizi bir baştan bir başa sarmış durumda ama genellikle bu telefonların teknik özelliklerinin yanı sıra fiyatlarının da bizim dünyamızda ayrı bir yeri vardır. Çünkü teknoloji ve gelişmişliği o kadar sınır tanımıyor ki aynı oranda fiyatları da neredeyse uçmuş durumda. Bu yazımızla sizlere anlatmak istediğimiz konu teknik özellikleri üst seviyede olmasına rağmen bizlere fiyat avantajları da sağlamış olan Çinli markaların ürettiği en iyi telefonlar hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Doğal olarakta her kes bilir akıllı telefon pazarı denildiği anda fiyatları ile birlikte çok konuşulan konu Çinli markalar olmuştur. Hatırlarsanız bundan önceki yıllarda Çinli markalar hep taklitçilikle eleştirilirdi ancak bugün baktığınız zaman cep telefonu pazarının oldukça büyük bir bölümüne Çin’ li bu akıllı telefonlar hakim olmuş durumda. İlk başlarda taklit dediğimiz bu markalar son zamanlarda ise oldukça iddialı telefonları da tanıtmaya başladılar biz de sizin için araştırdık ve onları sıralamaya karar verdik.

Sponsorlu Bağlantılar

Huawei Mate 8

Huawei Mate 8’ in dikkat çeken özelliği işlemcisi ve 4000 mah pil dayanma ömrü sayesinde akıllı telefon kendini üst sıralara çıkarmış durumda. İşlemcisi ise HiSilicon Kirin 950 tamamen orijinalliği sevenlerin telefonu diyebiliriz.

Meizu PRO 5

Telefonun işlemcisi Galaxy Note 5 ile aynı özellikte yapılan performans testlerine göre ise Note 5’ i bir hayli geride bıraktı. Meizu PRO 5’ i rakipleri arasında bir kıyaslamaya tabi tuttuğunuz zaman fiyat farkıyla onlara ne kadar büyük bir fark atmış olduğunu da rahatlıkla görebileceksiniz.

Nexus 6P

Herkes bilecektir ki Nexus 6P google’nin telefonudur ancak Huawei markası üretmektedir. En iddialı olduğu teknik kısmı ise kamerası olmuştur.

OnePlus 2

OnePlus markasının amiral gemisi olarak düşünebilirsiniz ancak en güzel yan teknik özellikleri.

ZTE Axon Lux

ZTE’ yi bilmeyen yoktur ancak Axon Lux modeli henüz ülkemizde satılmamaktadır fakat akıllı telefon düşkünleri telefonun 128 GB hafızası 4 GB Ram’ a kadar bir hayli geniş özelliği olduğunu da çok iyi bilirler.

Xiaomi Mi Note Pro

Xiaomi markasının Türkiye ve dünyada duyurmuş olduğu en güçlü telefondur 4 GB Ram özelliği ile dikkat çeker ve 4 Mp kamera özelliği insanın aklını da başından alır diyebiliriz.

Motorola Droid Turbo 2

Tamamen Lenovo çatısı altında üretilmiştir ve kırılmaz telefon olarak ta piyasada nam salmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan HTC One X9 Özellikleri hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Huawei GR5 ve po lite de süper bence.

  2. Bir android hayranı ve canavarı olma çabalarım doğrultusunda: Oppo R7 ve R7 Plus da bu yarışa katılabilir diye düşünüyorum. 🙂