Cipli Kimlikler Nasıl Alınır?

Cipli Kimlikler Nasıl Alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun süredir gündemde olan ve bir çok kişinin merakla beklediği cipli kimlikler nasıl alınır hakkında bugün sizlere detaylı ve sade bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz üzerine artık yeni cipli kimlikler bugün tam anlamıyla dağıtılmaya başlandı, yeni cipli kimlikler alabilmek için bir kaç önemli belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Bunlardan biri, son altı ay içerisinde çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir. Bunun haricinde şuan kullanmak olduğunuz kimliğiniz ile ya da şuan herhangi bir kimliğiniz yok ise devlet kurumunda geçerli olan (sürücü belgesi) kimliği ile İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek yeni kimlikler için başvurunuzu yapabilirsiniz. 15TL kadar bir geçiş ücreti alan yeni kimlikler minimum 3 gün içerisinde sizlere teslim edilmektedir. Şuan sadece Kırıkkale bölgesinde dağıtıma izin verilen kimlikler ilerleyen zamanla hızlı bir şekilde bütün ülke genelinde dağıtıma başlanacaktır.  Yeni cipli kimliklerin toplam ücreti 15 TL olup, 10 yıllık ömrü vardır. 10 Yıl sonra yenilenmesi gereken cipli yeni kimliklerin dağıtımı şuan için sadece Kırıkkale de yer alan vatandaşlar için geçerlidir. Cipli kimlikler nasıl alınır hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız alt kısımdaki bilgilere göz atmayı unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cipli Kimlikler Hakkında Daha Fazla Bilgi

Yeni Cipli Kimlikler Ne İşe Yaramaktadır Ne Farkı Vardır?

Herkesin eşitliğini temsil eden kimlikler, bayan – erkek ayrımı yapmadan tek renk ile dağıtılacaktır. Vize istemeyen bütün ülkelere pasaport göstermeden kolaylıkla geçiş yapabilmenizi sağlayacaktır ve son olarak yeni cipli kimlikler sayesinde banka hesap numaralarınız, ehliyetiniz ve maaş bilgileriniz ile sağlık bilgilerinizde yer alacaktır. Sadece bir kimlik ile bütün işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ne Kadar?

15TL karşılığında yeni cipli kimliğinize sahip olabilirsiniz, lakin şuan için sadece Kırıkkale ilinde faaliyetini göstermektedir. İlerleyen zamanlarda bütün ülke genelinde geçerli olacaktır, sistem yeni olduğundan dolayı şuan için herhangi bir karışıklık çıkmaması adına yavaş yavaş düzenli bir şekilde değişim yapılmaktadır. Ortalama olarak 2,5 sene kadar sürebilir değişimler.

Ne Gibi Belgeler Gereklidir?

Yeni Cipli Kimler için sadece eski kimliğiniz ile ve son 6 ay içerisinde size ait olan çektirmiş olduğunuz biyometrik bir fotoğraf yeterli olacaktır. Eğer nüfus kimliğiniz yok ise devlet kurumları tarafından verilen sürücü belgesi ile de alabilirsiniz.

  • Şuan için sadece Kırıkkale’de geçerlidir.
  • Başvuru yapıldıktan sonra 2-3 gün içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.