Clash Of Clans Oynarken Telefonum Çok Isınıyor?

Clash Of Clans Oynarken Telefonum Çok Isınıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun zamandır Clash Of Clans oyunu hakkında gelen maillerimizi kontrol edemiyorduk, işte sizlere Clash Of Clans hakkında gelen en güzel sorulardan birini açıklamak istiyoruz. 01.09.15 tarihinde tarafımıza “Melih” adlı kullanıcının sormuş olduğu “Clash Of Clans Oynarken Telefonum Çok Isınıyor?” soruyu şöyle yanıtladık;

Öncelikle Clash Of Clans oyunu tamamen bilgisayar içindir, yani telefondan sadece 1-2 saldırı yapabilirsiniz ya da en fazla 10 dakika boyunca oyunda durabilirsiniz. Bunun haricinde her telefon da doğal olarak ısınacaktır. Peki telefonlarımız neden Clash Of Clans oynarken çok çabuk ısınıyor sorusunu kısaca açıklayalım.. Clash Of Clans oyunu mobil oyunların en büyük olanıdır ve en iyi şekilde tasarlanıp, diler grafik, diler oyunun amacı olarak diğer oyunlardan tamamen farklıdır. 2-3 tane benzer oyunu çıktığı halde Clash Of Clans kadar tutulmayan oyunlarda sadece 30 bin 40 bin oyuncu var iken Clash Of Clansda milyonlarca oyuncu vardır. Öncelikle bu kadar oyuncunun bilgilerini saklamak Clash Of Clans oyun yönetici için zordur. Herhangi bir hata yapmaları durumunda geri dönüşü olmayan bir yola girecektir. Bir diğer sorun ise yukarıda bahsetmiş olduğum gibi oyunda birden fazla grafik vardır, ve ayrıca her bir dokunuşun farklı bir anlamı vardır. Ne kadar çok işlem, o kadar çok ısınma problemidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çözüm..

Peki bu oyun oynarken çok çabuk ısınmamasını istiyorsanız mutlaka aşağıdaki listeki işlemleri yapınız.

  1. Telefonunuzun işlemci kısmını rahat bırakın, eliniz ile o kısmı sıkmayın.
  2. Hava almasını sağlayın, eğer telefonun arka kapağı olmadan kullanabiliyorsanız işlemcinin daha rahat soğuması için arka kapağınızı çıkartın.
  3. Telefonda çalışan diğer uygulamalar var ise, arka planda çalışan WhatsApp, Facebook, Twitter ve ya Müzik oynatıcısı var ise bunları mutlaka kapatın.
  4. Eğer internet paketiniz var ise Wifi’ye bağlanmadan oynamanızı tavsiye ederiz.
  5. Telefonunuzdaki parlaklık oranını minimum seviyeye indiriniz.
  6. Mümkünse madenleri sadece 1 kere toplayın, her 2 dakika da madenleri toplamayın. Nedeni ise, her bir işlem, işlemciyi harekete geçirecektir ve telefonunuz ısınacaktır ve ısındıkça bataryanız bitecektir.

Not: Bu arada bu ısınma olayı telefondan telefona farklılık gösterebilir. Tamamen işlemci ve telefonunun kalitesinden kaynaklanmaktadır..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Clash Of Clans Facebook Bağlanmıyor başlıklı yazı da Clash Of Clans Facebook Bağlanmıyor Ne Yapmalıyım?, Clash of Clans hesabım çalındı ve Clash Of Clans'ı Facebook'tan oynayabilir miyim hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.