Data Paketi Nasıl İptal Edilir?

Data Paketi Nasıl İptal Edilir?

Yaşanan olaylardan dolayı, Turkcell operatörü bütün abonelerine yakınlarıyla iletişim kurabilsin diye ücretsiz konuşma, SMS ve internet paketi verildi. Hattınız da aktif değil ise kısa sürede sizin hattınıza da tanımlanacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet sektörünün gelişmesinin ardından bir çok kişi artık telefonundan arama yapmak yerine WhatsApp, Turkcell Bip gibi anlık mesajlaşma programlarını kullanarak kolaylıkla istediği kişi ile anında iletişime geçerek sorununu ortadan çözebiliyor. Teknolojinin bu kadar ilerlemesinin ardından büyük operatörlerden Turkcell, Vodafone ve Avea gibi önde gelen operatörlerin sunmuş olduğu data paketleri hakkında kısaca bilgiler vereceğiz bu bilgilerin arasında internette en çok sorulan sorulardan biri olan Data paketi nasıl iptal edilir sorusunu da yanıtlayacağız. İlk olarak sizlere Data Nedir? onu açıklayacağım; bizim internette ne kadar vakit geçireceğimiz ile data doğru orantılıdır. İnternette dolaştığımız, baktığımız, araştırdığımız bütün işlemler data üzerinden sağlanmaktadır. Bir nevi internet kullanımı diye adlandırabiliriz, internet üzerinden yapmış olduğumuz bütün işlemler data üzerinden sağlanmaktadır. Ülkemizde bir çok kişi artık, en iyi çeken hat ile en uygun fiyatlarda data paketi sunan operatörleri seçmektedir. Eğer telefonunuz üzerinden sürekli video ve ya fotoğraf görüntülüyor iseniz bu işlemler sonucunuzda datanızın bitmesine neden olacaktır, eğer internet üzerinden sadece WhatsApp, Turkcell Bip gibi data paketinizi çabuk bitirmeyen işlemler yapıyorsanız internet paketiniz çabuk bitmeyecektir. Bir çok operatörün sunmuş olduğu data paketler yani internet paketleri genellikle aylık olarak ücretlendirilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Data paketlerinizi iptal edebilmek için öncelikle hangi data paketlerini kullandığınızı bilmeniz gerekmektedir, bunun için internet üzerinden kısaca araştırmalara yaparak kolaylıkla operatörünüzün sunmuş olduğu data paketlerinden hangisini kullandığınızı öğrenebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz data paketlerini iptal edebilmek için, iptal koşullarını sağlamanız gerekmektedir. Mesela bir çok operatörün Günlük ve bazı Haftalık olarak sunmuş olduğu paketleri maalesef iptal edemezsiniz bu sürelerin dolması gerekmektedir ve sistem tarafından bazı data paketler (internet paketleri) kendiliğinden iptal edilmektedir.

Ben Kendim Nasıl İptal Edebilirim?

 1. İlk olarak hangi data paketinizi kullandığınızı bilmeniz gerekmektedir.
  • Eğer hangi internet paketini iptal edeceğinizi biliyorsanız İPTAL yazıp paketinizin adını ekleyip servis sağlayıcısının kısa numarasına SMS göndererek iptal edebilirsiniz.
 2. Eğer hangi paketi kullandığınızı bilmiyorsanız operatörünüzün sunmuş olduğu Online İşlem uygulamalardan birini indirerek mevcut data paketinizi bu uygulama üzerinden kolaylıkla iptal edebilirsiniz.
 3. Benim en çok tavsiye etmiş olduğum sistemlerden biri olan, müşteri temsilcisine bağlanarak kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Ülkemizde yer alan Turkcell, Avea, Vodafone operatörleri bu konuda oldukça çok yardımcı oluyorlar, özellikle Vodafone müşterisine önem vererek herhangi bir arama esnasında paketlerinizi koşulsuz olarak iptal etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Twitter Hesabını Tamamen Nasıl Silebilirim? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. HAFTALIK 1GB İNTERNET VAR İPTAL EDEMİYORUM NOTMAL 1GB İNTERNET HEDİYE VAR ŞUAN ONU ALMAK İSTİYORUM AMA DATA PAKETİ FALAN DİYO ONUN İÇİN ALAMIYORUM

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, yapmış olduğunuz paketin yani 1 haftalık internet paketinin dolmasını beklemeniz gerekmektedir. Bütün operatörler de yapılan kısa süreli paketler otomatik olarak belirtilen tarihte iptal olur, yok ben beklemek istemiyorum diyorsanız da müşteri hizmetlerine bağlanarak bu paketi iptal edebilirsiniz.

 2. Vodafone müşteri hizmetleri kaç numarası

 3. Bn haftalik 1 gb internet paketi aldim yanlislikla ama simdi iptal etmek istiyorum ama iptal olmuyo bana diyoki data paketine sahip olamadiginizdan kapatma islemini gerceklestiremedik ne yapabilirim?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, hattınız nedir bilmiyorum lakin almış olduğunuz paket bütün operatörlerde de geçerli olan kuralları barındırmaktadır. Yani şu şekilde özetleyeyim, almış olduğunuz 1 haftalık internet paketi 1 haftalık olduğu için iptal edemez veya bir başka kişiye devredemezsiniz. Üzgünüm, sürenin bitmesini beklemeniz yeterli olacaktır.

   • Ne kadar sure sonra iptal edilir

    • Kozbon

     Merhaba efendim, haftalık olarak almış olduğunuz paketin süresi muhtemelen haftalık olacaktır. Paketi yapmış olduğunuz andan itibaren 1 hafta kadar sürenin geçmesi gerekmektedir.

 4. Merhabalar esnek 2gb internetim var Facebook twitter data Internet diye biseye kayit olmusum normal internetime giremiyorum.vodafonei yanimda den iptal edemi yorum yardimci olursaniz sevinirim

  • Kozbon

   Merhaba Apocan, bu paketi iptal edebilmek için maalesef ki müşteri temsilcisine ve ya bayiye giderek iptal etmeniz gerekmektedir.

 5. Bedava internetim i Vodafone yanımda uygulamasından iptal etmek istiyorum ama data falan diyo iptal olmuyor nasıl yapabilirim yardimmmmm

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Vodafone Yanımda uygulamasını iptal edemezsiniz. Bunun için bu kampanyanın süresini dolmasını yani paketin üzerinden 1 ay geçmesini beklemelisiniz.

 6. data paketini kullanmak istemiyorum

  • Kozbon

   Merhababa efendim, Data paketinizi iptal edebilmek için müşteri temsilcisine bağlanmanız ve hattınızda mevut olan internet paketlerinizi iptal etmek istediğinizi söylerseniz yetkili kişiler sizlere yardımcı olacaktır.

 7. Data paketi mi bilmiyorum nasil iptal edecem veya hangi data paketi oldugunu nerden bakacam hiçbir kampayadan yaralanamiyorum lütfen yardim edin iptal nasil edecem
  Vodafonda hangi uygulamadan iptal edilir yardimci olurmusunuz tl yukleyince hemen kesiyor olmaz böyle iptal etmeme yardim edin

  • Kozbon

   Merhaba efendim, hattınızda yer alan bütün data paketlerinizi görmek ve bunları iptal edebilmek için vodafone.com.tr adresine gidebilirsiniz. Eğer telefondan işlemlerinizi yapmak istiyorsanız Android telefonlar için Google Play’den Vodafone Yanımda uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Eğer ki telefonunuz İphone ise telefonlarınıza App Store üzerinden Vodafone Yanımda uygulamasını indirmek yeterli olacaktır. 2016 Yılında Vodafone data paketlerinizi iptal edebilmek için Vodafone Yanımda uygulamasından destek alarak hattınızda bulunan mevcut paketleri görebilirsiniz, bu uygulama ile mevcut data paketlerin adlarını öğrendikten sonra İPTAL edebilirsiniz. Hattınızda tanımlı olan mevcut data paketlerinin isimlerini bizlere söylerseniz sizlere ne yazıp kaça göndereceğiniz konusunda bilgi verebiliriz.

 8. Benim super nete devam paketin var ama kullanamıyorum data paketi falan diyor sorunu anlamadim yardimci olurmusunuz

  • Kozbon

   Merhaba efendim, hattınızda bir başka internet paketi var ise bunu iptal etmeniz gerekmektedir. Bu durum için Vodafone Yanımda uygulamasından destek alabilir ve öyle iptal edebilirsiniz. Data paketlerini iptal edebilmenin bir diğer kısa yolu ise müşteri hizmetlerine bağlanmak yeterli olacaktır. Vodafone müşteri hizmetlerine kolaylıkla bağlanmak istiyorsanız daha önceden sizler için paylaşmış olduğumuz Vodafone Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma 2016 başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

 9. vodafone data paketi nasıl iptal edilir

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Vodafone Data paketlerinizi iptal edebilmek için müşteri temsilcisine bağlanmanız veya Vodafone Yanımda uygulamasından destek alarak kolaylıkla mevcut olan data paketlerinizi iptal edebilirsiniz.

 10. Mevcut data paketi ile 2GB net kullanılmamaktadir diyo ve paketi iptal edemiyorum

  • Kozbon

   Merhaba efendim, evet eğer ki hattınızda bir başka internet paketi var ise bunu iptal etmek zorundasınız. Bunun için müşteri temsilcisine bağlanarak mevcut data paketlerinizi hızlıca iptal edebilirsiniz.

 11. Data paketi iptal edemiyorum napmam gerekiyo yaa

  • Kozbon

   Merhaba efendim, hattınıza tanımlı olan bir başka internet paketi var ise başka bir kampanyadan yararlanmanız mümkün değildir. Data paketlerinizi iptal edebilmek için müşteri temsilcisine bağlanmanız yeterli olacaktır.