Detaylı Roman Özeti: Ölü Canlar

Detaylı Roman Özeti: Ölü Canlar

ŞAHIS KADROSU:
Çiçikov: Eserin başkahramanıdır. Herkeste güven sağlamayı çok iyi beceren bir sahtekârdır.
Manilov: Çiçikov ‘un iş yaptığı toprak sahiplerindendir. Son sevimsiz ve etkisiz biridir.
Korobockha Anne: Toprak sahibi olan ihtiyar bir kadındır. Malikane’nin yönetimi konusunda kurnazdır ancak sosyal hayatta aptal bir kadındır.

Sponsorlu Bağlantılar

ÖZET:
Kısa yoldan zengin olma hayali kuran Çiçikov, sevimliliği ve konuşmaları ile herkeste güven sağlayan bir düzenbazdır. O zamanların Rusya’sında zenginler malikânelerinde çalışan “can”lar için ayrı ayrı vergi vermektedir Çiçikov, malikânelerde bir süre çalışmış ve daha sonra olmuş “can’ların kayıtları nüfus kütüğünden silinmeden toprak sahiplerinden bu “can”ları satın alır ve kağıt üzerindeki çeşitli alışverişlerinde, yaşıyormuş gibi gösterdiği canlar karşılığında paralar elde ederek zengin olma hayalleri kuran Roman baştan sona kadar Çiçikov’un sahtekârlıkları ile geçen Ancak işler umduğu gibi gitmez ve foyası meydana çıkar, Foyası meydana çıktığında kasabadan kaçar.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Vadideki Zambak Detaylı Kitap Özeti başlıklı yazı da vadideki zambak adlı kitabın ana fikri nedir, vadideki zambak adlı kitabın özeti ve vadideki zambak adlı metnin yazılış amacı hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. kitabın konusu klasik ama güzel geldi.kitabı almayı düşünüyorum…