Devamsızlık Sildirme Dilekçesi

Devamsızlık Sildirme Dilekçesi

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığının, eğitim anlamında son yıllarda yaptığı değişikliklerden bir diğeri ise, okula verilen izin dilekçeleridir. Her anlamda yenilikler ve farklılıklar yapmayı hedefleyen bakanlık, önceden okul yönetiminden alınan izinler ve öğrencilerin okula gitmedikleri zamanlarda velilerin sözlü beyanlarıyla birlikte sorunsuzca yok yazılmamaları ve izinli durumda olmaları durumunu da değiştirmiştir. Devamsızlığımı nasıl sildirebilirim? Bunun gibi birçok alanda farklılık ve yenilik yapılmıştır. Herhangi bir nedenden dolayı öğrenci okula gitmemişse, bu durumda yok yazılmaması için velilerin kendi elleriyle hazırlayacakları ve ıslak imzaları bulunan bir dilekçeyle birlikte okula bildirmeleri durumunda, e-okul üzerinden yok yazılmak yerine, izinli görülme durumları mevcuttur. Bu yenilikle birlikte, indirilmiş olan devamsızlık gününü telafi niteliğinde veli gözetiminde okula gelmeme söz konusu oluyor. Ancak bu yeniliğin yanı sıra, MEB Okul izin dilekçesinin nasıl yazılacağını bilmeyen velilerinde, bu dilekçeyi öğrenmeleri gerekmektedir. Çünkü her an lazım olabilecek ve çocuklarınızın devamsızlıktan kalmamaları için yapmanız gereken bu işlemi doğru yapmanız, devam sorununu ortadan kaldırmanız açısından önemlidir. Dilekçe yazmadan önce örnek dilekçelere bakabilir, bununla birlikte sorunsuz bir izin dilekçesi ayarlayıp, okula sunabilirsiniz. Her konuda bilgilendirme amacıyla sunacağınız bu dilekçe sayesinde, sorunsuzca e-okul sisteminde öğrencinizin okulda olmadığı gün nerede olduğunu ve izinli olması gerektiğini beyan etme şansına erişmenizle birlikte, kaliteli bir eğitim sistemi varsayılmaktadır. Dilekçe hazırladıktan sonra, öğrencilerinizle birlikte veya aynı gün şart olmamakla birlikte, istediğiniz bir zaman velinin kendisi okul yönetimine bu dilekçeyi sunarak; mazeretini bildirdiği öğrencisini yok yazılmaktan kurtarabilir. MEB tarafından bu duruma izin verilerek, öğrencilerinizi mazeret dahilinde okula göndermeme hakkına sahip olmanızla birlikte, devam konusundan da muaf olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü 10 gün devamsızlığa ulaşan öğrencilerin tekrara kalacağını bilmeniz, çocuğunuzun boşuna bir sınıfı tekrardan okumaması için bu konuda özen göstermeniz gerekecektir. Örnek olarak sunacağımız dilekçeyi kendinize göre boşlukları ve tarihi doldurduktan sonra okula sunarak, istediğiniz gibi sorunsuzca izinli saydırmanız mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Okulunuz 5/A sınıfında okuyan 333 numaralı oğlum Ahmet Büyük’ün 07.09.2016 tarihi ve 28758 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliği 36. Maddesi doğrultusunda 01/01/2016 tarihinden itibaren 5 gün izinli sayılması hususunda; gereğini arz ederim.

Şeklinde yazarak, alt tarafına isim soyisim ve imzanızla birlikte sunabilirsiniz.

Devamsızlık Dilekçesi İndir

Özellikle lise öğrencileri tarafından kullanılan bu dilekçe sayesinde birçok öğrencinin devamsızlık hakkını düzeltilmesi için MEB tarafından sunulan bir dilekçe sayesinde kolaylıkla devamsızlıklarınızı sildirebilirsiniz. Bütün herkes tarafından sorulan sorulara cevap verebilmek için bu başlık altında Lise Devamsızlık Sildirme Dilekçesi başlıklı yazımız altında bizlere devamsızlık sildirme hakkında aklınıza takılan bütün soruları tarafıma ileterek kolaylıkla sormuş olduğunuz sorulara cevap verebiliriz. Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu ve bir çok okul tarafından kaideye alınan bir dilekçe sayesinde lisede yapmış olduğunuz devamsızlıklarınızı silebilirsiniz. Bildiğiniz üzerine lisede normalde devamsızlık 10 gündür. 10 günlük bir süreyi geçtikten sonra maalesef sınıf tekrarı yapacaksınız, önceden maksimum devamsızlık süresi 20 gün iken şimdi MEB tarafından bu devamsızlık süresi 10 gün olarak değiştirildi. Bu durumdan dolayı bir öğrenci artık devamsızlıklarını sildirmek için bir dilekçe vererek kolaylıkla 10 günlük limiti aşmadan devamsızlığını sildirerek kolaylıkla rahatlığa kavuşabiliyor. Aşağıda vermiş olduğumuz dilekçe sayesinde kolaylıkla veliniz ile okula giderek dilekçenizi vererek devamsızlığınınızı sildirebilirsiniz lakin dilekçeyi indirmeden önce sizlere birkaç tane aklınızda yer alan sorulara cevap vermek isterim.

Devamsızlık Sildirme Hakkında Sorulan Sorular

 1. Veli şart mıdır?
  1. Devamsızlık sürenizi sildirmek için ilk olarak velinizin de bir bilgisi gerekmektedir. Aksi takdirde velinizin imzası olmadan devamsızlığınızı sildiremezsiniz. Eğer velinizin devamsızlık dilekçeniz hakkında bilgisi var ise dilekçenizde velinizin imzası var ise dilekçenizi okul idaresine vererek kolaylıkla devamsızlığınızı sildirebilirsiniz.
 2. Dilekçeyi kendi elimle yazabilir miyim?
  1. Evet dilekçenizi kendi eliniz ile yazarak okul kurumuna ileterek dilekçenizi sildirebilirsiniz.
 3. Dilekçelerde farklılık olabilir mi?
  1. Evet her okulda dilekçe farklılık gösterebilir. Bu konu hakkında okul idarenize danışarak kolaylıkla dilekçe hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Devamsızlık dilekçesini indirmek ve düzenlemek için buraya tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. 17 gun özürsüz 3 gün özürlü Devamsızlığim var Sınıfta Kalır mıyım Yardım Edin Lütfen

  • Kozbon

   Merhaba Tuğçe, 3 gün özürlü ise herhangi bir sorun olmaz. Lakin yerinizde olsam ilk dönemden bütün özürsüz olan devamsızlıklarım için dilekçe verirdim. İkinci dönem rahat eder ve derslerime yoğunlaşırdım.

 2. Dilekçe nasıl yazcam sımdı yazıcam okula vercem bitçek bu kadarmı annemın ımzasnı atcak bide bu kadar okula annem gelmicem imza felan atıcak

  • Kozbon

   Merhaba, bu durum okul yönetimine bağlı. Bazı okulda veliye ihtiyaç duyulmadan sadece imzanın olması yeterli iken bu durum başka okullarda velilerin gelip özel olarak dilekçe yazması gerekmekte. Bir nevi olay okul idaresinde bitiyor.

 3. 10 gün degamsızlıgım var dilekçe veremem versem annemın haberi olmaması Laz’ım okuldan kaçtım 10 gun napcam ben ya

 4. öğrenci trafik kazası geçirdi devamsızlık toplam 21 gün oldu okula gitmede problem yaşıyo ruz ilçeden 10 gün sildirme şansımız varmı

 5. Merhaba admin bugün okulda 3.ders kimya sinavi oldum zil çalmadan 15 dakika once müdür yardimcisinin odasina gittim annemin beni hastaneye götürcegini söyledim sonra kagidi izin aldigimi yazdilar hastaneye gittim ropor almayi unuttum yok yazmislar.Annem dilekçeyi yazip kendi imzasini atip bana verse Ben okula versem olurmu ?

 6. 1, dönem 20 gün 2, donem de 20 gün ayrı ayrı mı

 7. benim devamsılığım 22 bucuk gün düşermi

  • Kozbon

   Merhaba Koray, eğer ki bir mazeretiniz var ise veliniz ile giderek okul idaresine dilekçe vermenizi tavsiye ederim.

 8. Benim 10.5 gün devamsizligim var kendim dilekçe yazip annem imza atsa okula ben versem olurmu

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bu durumu okulunuz idaresi ile görüşmenizi tavsiye ederim lakin büyük bir ihtimalle kabul etmeyecekler, dönem sonuna kadar devamsızlıklarınızı sildirmeyi unutmayın.

 9. Benim devamsızlıgım 8 gün nasıl tamamen sildirebilirim

  • Kozbon

   Merhabalar, devamsızlığı sildirmek için yukarıda paylaşmış olduğumuz WORD dosyasını indirip kendinize göre düzenleyin ve ardından velinizin imzası ile birlikte okul idaresine teslim ediniz.

 10. Merhaba benim 9.5 gün devamsızlığım oldu fakat hepsi ayrı ayrı günlerde bunları nasıl sildireceğim ?

  • Kozbon

   Merhabalar Emircan, dönem bitmeden dilekçe vererek ve okul idaresi ile görüşerek velinizin yardımıyla sildirebilirsiniz.

   • Ya ben 9 a gidiyom 10 gün devamsızlıgım var ayrı günler dilekçe versem annemin haberi olmaması lazım okuldan kaçtım 10 gün haberi yok

 11. Merhaba admin hasta olduğum için okula gelmemiştim ve devamsızlığım 1 gün olmuş.Dilekçe ile 5 iş günü içerisinde sildirebiliyomuşsun acaba 5 iş günü içerisinde sildirmeye cumartesi pazar günleri de dağilmidir ? Cevap verirseniz sevinirim.

 12. benım devamsızlık 50 gün bn bunu nasıl sildire bilirim silemessem sınıfta kalıyorum okıldan atılıyorum yardımcı olabilirmisiniz dilekçe falan diyorsunuz nasıl oluyorr
  milli eğitim müdürlüğüne de gittim fayda etmedi okulla görüştüm yine fayda etmedi benım yapabileceğim şey nedir yardım cı olsanız çok sewinirim

  • Kozbon

   Merhaba, devamsızlık yapma hakkınız toplamda 30 gündür. Yani bu durum için veliniz ile müdüre giderek çözümler üretmeye çalışın.

 13. Benim 18 gün izinli 6 gün raporlu 8 günde özürsüz var sizde durumum nedir lise 4 sınıftayım

 14. Ya ben ozur dilekcesini 6 gunde teslim etsem olmazmi