E-Devlet Askerlik Tecil Belgesi Nasıl Alınır?

E-Devlet Askerlik Tecil Belgesi Nasıl Alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojinin gelişmesine ayak uyduran güzide ülkemizin gelişmelerini sizlerde takip etmek istiyorsanız sosyal medyayı kullanmanız ve biraz haber sitelerine göz atmanız yeterli olacaktır. Bütün yenilikleri sosyal medya üzerinden, internet üzerinde yer alan haber siteleri üzerinden takip edebilirsiniz. Ve bunun haricinde ülkemize ait olan bütün önemli kuruluşların platformlarını bir arada tutan E-Devlet üzerinden de takip edebilirsiniz. Bugün ise sizlere E-Devlet sayesinde askerlik durumunuzu nasıl sorgulayacağınız konusunda bilgiler vereceğim. Gündelik hayatta erkeklerin sıkça karşılaşmış olduğu durumlardan olan askerlik tecil durumuna bu şekilde sizlerde kanıtlarınız ile birlikte sizden isteyen kurumlara çıktı alıp verebilirsiniz. E-Devlet ile sizlerde askerlik durumunuzu kanıtlayan resmi belgeleri çıktı alabilir ve sizlerde sizden istenilen askerlik durum belgenizi isteyen kurumlara çıktı alıp iletebilirsiniz, bunu yapabilmek için yani bir çıktı alabilmek için eğer ki kullanmış olduğunuz cihazda yazıcı yok ise kırtasiyeden kolaylıkla çıktı alabilirsiniz. 2016 yılında büyük bir hızla alt yapısını geliştiren E-Devlet sayesinde sizlerde yapmak istediğiniz birçok kurum işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet’in gelişmesinin ardından mobil kullanıcılar için yani telefondan sorunsuzca E-Devlet’e girmek isteyenler için beta sürümünü şuan için uygulama mağazalarında yayınlanmış durumda sizlerde telefonlarınıza E-Devlet uygulamasını indirmeyi ve kullanmayı unutmayın. Peki, E-Devlet üzerinden asker tecil durumunuzu öğrenmek istiyorsanız da E-Devlet’e T.C kimlik numaranız ile şifrenizi kullanarak giriş yapıp Askerlik Durum Belgesi Sorgulama kısmından sizlerde askerlik tecil durumunuzu kolaylıkla sorgulayıp çıktı alabilirsiniz. E-Devlet sayesinde artık herhangi bir kuruma gitmeden sicil kaydınızı da kolaylıkla çıktı alabilirsiniz, güzide ülkemizde büyük bir hızla gelişmekte olan teknoloji sayesinde artık işlemlerimiz daha hızlı ve daha kolay. Sizlerde E-Devlet kullanmayı sakın unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

E-Devlet şifremi nasıl alabilirim?

E-Devlet şifrenizi eğer ki daha önceden hiç almadıysanız sizlere en yakın olan PTT şubelerine giderek E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet hesabımı nasıl güvene alabilirim?

2016 yılında hemen hemen her bilgileriniz E-devlet üzerine kayıtlı olduğundan dolayı şifrelerinizi mutlaka iyi saklamanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi aldıktan sonra şifrenizi güvenli bir şekilde saklayabilmek için şifrenizi herkesin tahmin edebileceği bir şifre olmamasına özen gösterin ve ayrıca şifrenizi kimseler ile paylaşmayın. Bunun haricinde E-Devlet’in sizden istemiş olduğu bazı bilgilerden olan E-mail doğrulama ve SMS doğrulama işlemlerini de E-devlet şifresi aldıktan sonra mutlaka onaylamayı unutmayın. Son olarak E-devlet hesabınızı güvene almak için mutlaka gizli sorunuzu oluşturup ve bu gizli sorunuzu kimselerin tahmin edemeyeceği bir şekilde cevaplayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.