Ehliyet Randevusunu Yanlış Aldım Ne Yapmalıyım?

Ehliyet Randevusunu Yanlış Aldım Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Hayatımızda en büyük ihtiyaç duymuş olduğumuz gereksinimlerden biri olan araç kullanma ihtiyacı hemen hemen herkesin en temel ihtiyaçlarından sadece biridir. Özellikle erkeklerde araç kullanma istediği bayanlara göre kat kat fazla iken bu oran değişmiyor ve 2016 yılında da halen devam ediyor. 2016 yılında ehliyet için randevu almak eski sisteme göre daha zahmetsiz, evet oldukça zahmetsiz bir yöntem ile sizlerde ehliyetiniz için randevu alabilirsiniz lakin sınavlar ve mülakatlar oldukça zor ve titiz bir şekilde yönetilmektedir. Bugün mülakat sınavını geçen ziyaretçilerimiz için, yani direksiyon sınavını geçip tek işlem olan randevu olayı hakkında bilgiler vereceğim. Daha önceden direksiyon sınavını geçsek dahi sırf sistemdeki yoğunluktan dolayı randevu alamıyor ve günlerce randevu için bekliyorduk, bu sistem 2016 yılında değişerek artık daha sistematik bir şekilde çalışmaktadır, yani 2016 yılında, randevuyu sadece ihtiyacı olan kişiler alabilecekti. Lakin sistem her ne kadar otursa da bir kaç yerinden illaki patlak vermekte bugün yanlışlıkla ehliyet randevu alan ya da daha önceden hiç kullanmadığı uzun zamandır giriş yapmadığı mail adresini randevu alırken kullanan ve maili onaylayamayan kişiler için bir kaç alternatif yol sunmak istedim. İlk olarak ehliyet alabilmek için daha önceden bahsetmiş olduğumuz yazılarımıza da göz atarsanız daha fazla bilgileneceğinizden eminim, 2016 Ehliyet İçin Randevu Alma ile 2016 Yılında Ehliyet Nasıl Alınır? başlıklı yazımız ile sizlerde daha fazla bilgilenmeye hazır olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelelim şimdi ehliyet randevusunu iptal etmeye, bir çok kişi ehliyet randevusu onaylayamadığı için randevuyu boşuna almış oluyor ve sistemin sadece 1 tane T.C. kimlik numarasına 1 tane randevu vermesi durumunda hata yapan kişiler bir daha randevu alamamakta bu durum için tek yapmanız gereken olay farklı bir T.C. kimlik numarasına randevu almanız ve o T.C. kimlik numarasının sahibi ile emniyete giderek işlem başvurularını yapmak yeterli olacaktır. Ehliyet için almış olduğunuz randevuyu onaylamazsanız randevunuz geçersiz olacaktır, eğer farklı ve ya hiç kullanmadığınız bir mail adresi yazarsanız bu mail adreslerine erişim sağlayamadığınızdan dolayı onaylamadığınız için randevunuz geçersiz olacaktır.

Ehliyet için başvuruları yaparken bir başka kişinin T.C. kimlik numarasını ve diğer bilgilerini kullanmak her ne kadar doğru bir davranış olmasa da bu sistem şuan için bunu göstermektedir. Eğer ki beklemek istiyor ve işlemlerinizi doğru bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız bhim@egm.gov.tr adresine mail atarak sorunları bildirebilir ve sistem tarafından sizlere tekrardan randevu hakkı verilmesini sağlayabilirsiniz. Lakin şunu da belirtmek isterim ki, 2016 yılında bu randevu sistemi sayesinde Randevuyu alan kişilere bakmıyorlar, başvuruyu yapan kişinin bilgileri baz alınmaktadır. Randevu sistemi sadece emniyette bir sorun çıkmaması için ve herkes sırayla işlem yapabilmesi içindir. Ehliyette görevli olan kişiler de zaten oraya gittiğiniz vakit randevun var mı diye soracaktır sizden herhangi bir kimlik doğrulaması istemeyecektir.

Alternatif Yollar

Mail adresinize erişemediğiniz için tarafınıza herhangi bir referans kodu iletilmediği için maalesef ki site üzerinde yer alan Randevu İptal Et seçeneğini kullanamazsınız, bunun için bu durumu izah edebilmek için ve daha fazla yardım alabilmek için bhim@egm.gov.tr adresine mail göndererek sistemden sizin oluşturmuş olduğunuz lakin yarım kalan randevunuzu silmelerini isteyebilirsiniz.

Durumu izah etmek için, emniyete gidebilir ve yoğun olmadığı günlerde randevusuz ehliyet başvurusunu yapmayı deneyebilirsiniz.

Randevuyu onaylamak ve almak için bir başkasının T.C. kimlik numarasını kullanarak randevu alabilirsiniz, lakin kullanacağınız T.C. Kimlik numarasının sahibini de yanınızda referans olarak götürmeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır.(Bu durumu da oradaki memur olan kişilere bildirmeniz yeterlidir.)

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Ehliyetim Ne Zaman Gelir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Randevu aldım son olarak e postama onay kodu gelecekti epostamın şifresinin değişmesi gerekti değiştirip açtım yalnız onay kodu gelmedi ve bir daha da randevu alamadım başka TC kullandım yine olmadı ne yapmalıyım

    • Kozbon

      Merhaba efendim sistem hatası yapmıştınız bu hatayı maalesef ki sizler çözemezsiniz bunun için karakolun sakin olduğu saatlerde giderek durumu oradaki yetkili memura anlatarak sorunu çözebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.