Ehliyetim Ne Zaman Gelir?

Ehliyetim Ne Zaman Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar

01/01/2016 tarihinden itibaren Türkiye’de ehliyet konusunda bir çok değişiklikler yapıldı, artık bir çok kişinin ehliyet hayali yalan oldu diyebilirim. Önceden sadece maksimum 1300 TL kadar bir bütçe ile ehliyetlere kolaylıkla sahip olurken 2016 senesinde yeni ehliyet alacak olan kişiler minimum 1900TL karşılığında ehliyetlere sahip oluyor. Sadece fiyat konusunda değişikliklerin yapılmadı ehliyet hakkında da artık teslim edilme süreci de değiştirilmiş durumda. Bilindiği üzerine önceden sadece vesikalık fotoğraf ile kurstan aldığımız belgelerle emniyete giderek buradan trafik harçlarını ödeyerek kolaylıkla ehliyetimizi almaktaydı. Geçtiğimiz günlerde sizler için paylaştığımız 2016 Yılında Ehliyet Nasıl Alınır? başlıklı yazıda zaten ne gibi evrakların gerektiğini, nelere ne gibi ücretlerin yatırıldığı konusunda detaylı bilgiler vermiştik. Bugün ise ehliyet başvurusu yapıldıktan kaç gün sonra ehliyetinizin eve geleceği konusunda bilgi vermek isterim, evet artık ehliyetler evimize kadar getirilmektedir. Başvuru yaptıktan hemen sonra sizlere verilen 15 günlük geçici ehliyet ile trafiğe kolaylıkla çıkabilirsiniz, sizlere verilen geçici ehliyet kağıdıyla araç kullanılmasına izin verilmektedir. Asıl ehliyetinizi almak istiyorsanız, başvuru yaptıktan sonra 15-20 gün arasında gelmektedir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Ehliyet İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

2016 yılında değişen sistemlerden biri olan ehliyet alma sisteminde gereken evraklar şu şekildedir;

 1. Biyometrik fotoğraf, diplomanızın fotokopisi.
 2. Kurstan aldığınız evraklar.
 3. Trafik harcı, hizmet bedeli ve değerli kağıt vergilerini ödediğinize dair makbuz.
 4. Kan grubunuzu belirten resmi bir belge.
 5. Sağlık Raporu

Başvuru Yaptıktan Sonra Ehliyet Ne Zaman Gelir?

Başvuruyu yaptıktan sonra ehliyetiniz 15-20 gün arasında eve gelecektir, ayrıca bu süre bulunduğunuz bölgedeki emniyete de bağlıdır. Başvuru yaptıktan sonra evraklarınız gereken kurumlara geç ulaştırılsa ehliyetiniz size geç gelir, bu süreç maksimum 30 günü kadar bulabilir. Ehliyetiniz evinize kadar getirilecektir, eğer o gün içerisinde evde değilseniz emniyete giderek teslim alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Ehliyet İçin Randevu Alma başlıklı yazı da 108.5 TL olan Değerli kağıt bedeli, B sınıfı için trafik harcı 402.90TL ve http://surucurandevu.egm.gov.tr/ Sitesi Açılmıyor? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. B ehliyeti toplamda ne kadar sürede alınır,elimize ulaşır ?

  • Kozbon

   Medhabalar efendim ehliyetinizi emniyete başvurduktan 15-20 gün içerisinde size ulaşmaktadır.