Emre Belözoğlu Kaç Yaşında?

Emre Belözoğlu Kaç Yaşında?

Türkiye futbolunun en gözde oyuncularından biri olan Emre Belözoğlu, 7 Eylül 1980 İstanbul doğumludur. Babasının desteği ile genç yaşlarda futbol oynamaya başlamıştır. İlk olarak Zeytinburnuspor forması giyen genç oyuncu daha sonra 1994 yılında Galatasaray’ın alt yapısına kaydolmuştur. Galatarasay’ın alt yapısında iken efsanevi oyuncu Hagi’den ders alan sayılı kişi arasına girmiştir.

Emre Belözoğlu 1996 – 2001 yılları arasında Galatasaray’da, 2001 – 2005 yılları arasında İnternazionale Milano’da, 2005 – 2008 yılları arasında Newcastle United’da 2008- 2012 yıllar arasında Fenerbahçe’de, 2012 – 2013 yılları arasında Atletico Madrid’de ve Atletico Madirid’in ilk döneminden sonra 2013 yılında Tekrar Fenerbahçe’de oynayan futbolcu 2015 Fenerbahçe’de devam etti.

Sponsorlu Bağlantılar

Emre Belözoğlu 2000 yılında ilk milli maçına katıldı. Bu maçta rakipleri Norveç idi. 200 yılından sonra ilk büyük sakatlığını yaşadı ve 2002 yılında 2002 Fifa Dünya Kupasında tekrar forma giyebildi. 2008 UEFA EURO maçlarında da forma giyen ünlü oyuncu bu maç içerisinde yine büyük bir sakatlanma geçirerek maçın kalanını saha dışından izledi.

Emre Belözoğlu’nun futbol kariyeri çok güzel giderken Tuğba Gürevin ile evlenerek mutluluğa bir adım daha attı. Çok güzel ve sorunsuz evlilikleri olan Belözoğlu çiftine 2011 yılında doğan Ömer Akif Belözoğlu ile 2015 yılında doğan Zeynep Neda Belözoğlu katılarak aileyi genişlettiler. Mutluluklarını sergilemekten korkmayan çift çocukları ile ilgilenirken odlukça çok poz verdi.

Bu yıl Medipol Başakşehir ile sözleşme imzalayan Emre Belözoğlu’na vücut analiz testi uygulandı. Uygulanan bu test sayesinde metabolik yaşı 19 çıkan oyuncunun gerçek 35’tir. Metabolik yaşının normal yaşından düşük çıkmasının sebebi herkes tarafından merak edildi. Doktor tarafından yapılan açıklamalarda metabolik yaşının düşük olmasının sebebinin kişinin fitness seviyesinin yüksek olmasından kaynaklandığı belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Oğuz Atay'ın Edebi Kişiliği ve Eserleri başlıklı yazı da oğuz atay albayım, oğuz atay alıntılar ve oğuz atay aşk şiiri hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.