En İyi Hafıza Kartı Hangisidir?

En İyi Hafıza Kartı Hangisidir?

En iyi hafıza kartı hangisidir? – Bu sorunun şüphesiz cevabı; micro sd’dir. Micro sd hafıza kartları diğerlerine göre daha dayanıklı ve daha iyi depolama alanı sunmaktadır yani micro sd kartlarda istediğiniz kapasite de hafıza kartı bulabilirsiniz. Bu hafıza kartları diğer hafıza kartları markalarından daha iyi hizmeti sunacaktır yani bir zamandan sonra bozulma gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi bu hafıza kartları genellikle telefonlar için kullanıldığından dayanıklılığı ve telefonuza kattığı kapasite önemlidir. Örneğin; telefonunuzun kendi kapasitesi 8 GB olsun, bu 8 GB sizin için yetmeyecektir hele de android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız hiç mi hiç yetmeyecektir bu yüzden micro sd’i kartları yüksek kapasite de bulabilirsiniz. Bu yüksek kapasiteli micro sd hafıza kartları sizler için bol bol yer açacaktır yani istediğiniz uygulamayı, istediğiniz müziği telefonunuza yükleyebilirsiniz fakat telefonunuz iPhone gibi iOs işletim sistemini kullanıyorsa bu gibi telefonlarda hafıza kartı kullanamazsınız. Micro sd hafıza kartı dahil diğer hiç bir hafıza kartını iOs işletim sistemli telefon ve cihazlarda kullanamazsınız. Niye kullanamıyormuşum? Buna Apple izin vermemekte.. İzin vermemesinin sebebi ise; kullanıcı ve telefonu kullanan kişinin güvenliğini korumak çünkü hafıza kartlarıyla her an telefonunuza virüs veya diğer kötü yazılımlar bulaşabilir bu yüzden hafıza kartlarında en iyi marka micro sd hafıza kartlarıdır. Daha sonradan ne bozulacaktır, ne sorun çıkartacaktır. Normalde telefon alırken bu hafıza kartlarını size yanında hediye ederler fakat sizin tercihiniz hediyeden yana değil micro sd markasından yana olmalıdır. Güvenliğini ve telefonunuzun bozulmamasını istiyorsanız biraz paraya kıyarak bu hafıza kartını kullanmak zorundasınız. Öyle çok pahalı şeylerde değil! Örneğin 1 GB micro sd hafıza kartı 10 lira civarı, 8 GB micro sd hafıza kartı 25, 30 liradan satılmakta fakat micro sd hafıza kartını hiç bir yerde bulamadınız ne yapacaksınız? Micro SD markası yerine Kingston’u tercih edebilirsiniz. Aynı micro sd gibi kingston’da size yeterli olacaktır..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. micro sd bi marka mı allah aşkına ?

  2. en kötü hangi hafıza kartı markası nedir

    • Kozbon

      Merhaba Enes, bu konu hakkında bir görüş belirtmemiz tamamen yanlış olacaktır. Bunun için en kötü hafıza kartını siz zaten tespit edebilirsiniz, 2TL’lik hafıza kartı ile 25TL’lik hafıza kartını bir tutamazsınız.