En İyi Hat Hangisi 2015

En İyi Hat Hangisi 2015

Sponsorlu Bağlantılar

Kozbon ailesi olarak son zamanların en çok tercih edilen operatörleri hakkında bir yazı paylaşmak istedik, ee doğal olarak herkes 2015 yılının en iyi operatörü hangisi diye merak eder oldu. İşte bu meraklara bir son vererek enine boyuna konuşalım dedik. Aşağıda paylaşacağımız görüşler tamamen şahsi görüşlerimiz ve eminim sizde bizlerin görüşlerine saygı duyacaksınız biliyorum, hatta sizlerde kendi yorumlarınızı belirtirseniz memnun oluruz ve herkesin faydalanmasında yardımcı olursunuz şimdiden gelen ilgileriniz için teşekkür ederiz. Hadi başlayalım, sırasıyla büyük operatörlerin kusurlarını, iyi yönlerini paylaşalım.

Turkcell

Ülkemizin en büyük operatörlerinden biri olan Turkcell, Türkiyenin en büyük operatörüdür bunu kanıtlayabiliriz, her 5 kişiden 3 kişi eminim Turkcellidir. Peki Turkcell bu kadar kullanılan operatör(hat) olmasına rağmen kusurları var mı diye soracaksak buyrun izleyelim;

– İnternet çekim hızı bölge bölge düşmekte, ben Turkcell hattını kullanırken bizim mahalle haricinde her yerde çeken Turkcell bana inadına bizim mahallede çekmiyordu, toplu mahalllece 2. büyük olan Avea operatörü seçtik.

– İnternet paketleri oldukça pahalı, lakin müşteriyle oldukça alakalıdır.

– Okuyan, çalışan her genci düşünen bir operatör.

– Müşterileriyle oldukça alakalı ve sorunları çözme içerisinde.

– Sürekli farklı alanlarda (dakika, sms, internet) kampanyaları mevcut.

– Müşterisine çok önem veren operatör, müşteri kendi sorunlarını kolaylıkla çözebilsin diye yapmadığı uygulama kalmadı.

– Konuşma ve SMS paketleri oldukça uygun, lakin internet paketleri oldukça pahalı zaten Turkcell’i Turkcell yapan bu olsa gerek.

Sponsorlu Bağlantılar

Avea

Şuan biz ailecek Avealıyız lakin son zamanlarda çok canımı sıkmaya başladı, müşterilerine başından kovmak için elinden geleni yapıyorlar. Sorunları çözmek için çalışmıyorlar ve müşteri temsilcine bağlanmak ölümden daha beter.

– Paketleri oldukça uygun, müşteriyle ilgileri oldukça düşük.

– İnternet siteleri oldukça kötü, tam kullanışlı değil.

– Mobil uygulaması oldukça çok kullanışlı, tam kullanıcının istediği şekilde tasarlanmıştır.

– Kampanyalar oldukça fazla değil.

– İnternet, Sms ve Konuşma paketleri oldukça uygun.

– Her yerde hemen hemen çekiyor, en azından bizim evde çekiyor diye tercih ettim.

– Bunun haricinde tek sorunları müşteriye nasıl hitap edecekleri bunu da düzeltirlerse dört dörtlük bir operatör olabilirler.

– Ayrıca sosyal medyayı hiç aktif kullanmıyorlar, müşteriyi işte buradan kaybediyorlar.

– Avea’nın nedense müşteri alt yapısı maalesef biraz gelişmemiş lakin mobil uygulamalarına lafım yok on numara beş yıldız.

Vodafone

Vodafone hakkında çok konuşmak istemiyorum ama neden çok tercih edilmediğini anlatayım.

– Paketleri oldukça uygun ve katlanan paketlerini seviyorum, bir türlü Vodafone’lu olmadım sebebini bilmiyorum.

– Ev hanımlarını oldukça düşünen bir hat.

– Çekim kalitesini bilmiyorum daha önce kullanmadım ve çevremdeki insanlarda kullanmıyor, ama çok şikayetini duymadım yani birileri gelip “Vodafone Çekmiyor” demediler.

– Paketlerini severim, daha önce hiç Vodafonelu olmadım onun için müşteri temsilcileriyle muhattap olmadım ama reklamlarını sadece TV üzerinden yapıyorlar. Ben hiç Sosyal Medya da ya da yolda giderken Vodafone’un reklamını görmüş değilim. Turkcell gibi Sosyal Medyayı yakından takip etse güzel olacak.

– Ayrıca Vodafone için şunu da belirtmek isterim ki, son zamanlarda yapmış olduğu bedava kampanyalar sayesinde bir çok kişinin gönlünde taht kurmuş olan operatör son zamanlarda yapmış olduğu 4.5G yatırımları sayesinde bir çok kişinin dikkatini oldukça çok çekmekte ve yine bir çok kişinin gönül fethetmiştir. Vodafone hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için üst kısımda yer alan arama yerine vodafone yazarak bütün güncel kampanyalara ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Nihat Hatipoğluna Sorulan Komik Sorular başlıklı yazı da nihat hatipoğlu'na özel sorular, nihat hatipoğlu'na sorulacak sorular ve nihat hatipoğluna gelen ilginç sorular hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Ben turkcell kullaniyorum her hafta para tahsil ediyo nerdeyse ayda 2 3 kez kontur 10 gun bile yetmiyo hangi hatta gecmeliyim

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Turkcell operatörü durduk yere sizden para almaz. Abone olduğunuz servis, paket var ise bunları kullanmak istemiyorsanız iptal etmeniz yeterli olacaktır. En iyi hat, bulunduğunuz bölgede en iyi çeken operatördür.

 2. TURKCELL İN İNTERNET HİZİ TURK TELEKOMDAN DAHA HİZLİ TURKCELL TURKİYENİNMİS BEN ANLADİM

 3. türkiye gelelinde en iyi çeken operatör hangisi hangisi daha çok kapsama alanına sahip tir

  • Kozbon

   Merhablar şuan için Türkiye genelinde en iyi çekim gücüne sahip olan Turkcell ile Vodafone operatörüdür. Lakin yine de siz bulunduğunuz bölgede en iyi çeken operatörü seçin.

 4. Benım hattım vodafone cekım gucu nasıl

  • Kozbon

   Merhaba Rumeysa, bunu anlamanız size bağlıdır. Bulunduğunuz bölgede bir çok operatörün çekim gücü farklı olabilir. A operatörü sizin orada full çekerken başka bir yerde hiç çekmeyebilir. Merkezi bir yerde oturuyorsanız Vodafone oldukça iyi çekim gücüne sahiptir.

 5. OPOROTOR ANKETLERİNE GORE TURKCELL 1 NUMARA TURKCELL DEVLET OPOROTORU OLMUS HİRALDE

 6. TURKCELL KALİTE HERKEZİN HAKKIDIR

 7. MERHABA ARKADASLAR TURKCELL İN CEKİM GUCU SUPER TURKCELL HATTİMİ SORGULATTİM 2008 DEN BUYANA TURKCELL KULLANİYORUM VODAFONE AVEA KULLANMADİM TURKCELL KULLANİYORUM 1934 DEMİ CİKTİ TURKCELL İSTANBULLU ARKADAŞ YAZMİSTA

 8. TURKCELL 1934 YILINDA KURULAN İLK GSM OPERATORUDUR TURKCELL İN ÇEKİM GÜCÜ 2016 YILINDA DAHADA ARTTI İNTERNET HİZİ DERSEN RAHATLIKLA 1 SAAT 45 DAKİKALIK FİLİMİ YOUTUBEDEN İZLEYE BİLİYORSUN TURKCELL TURBO İNTERNETİYLE ÇEKİM GUCUYLE SUPER

  • Kozbon

   Merhaba efendim oldukça çok haklısınız lakin her hat bana göre iyi. Bizim mahallede Avea süper iken Turkcell berbat, Vodafone orta konumda. Lakin sizin bulunduğunuz bölgede Turkcell full çekiyor iken Avea ile Vodafone hiç çekmez olabilir. Tamamen bulunduğunuz bölgenin konumuna bağlı lakin her geçen gün teknoloji daha çok gelişiyor bu şebeke sorunları kalmayacak diye umuyorum. Vodafone’un paketleri şahane..

  • 1934 mü? Oha derim, yuh derim, çüş bile derim! Hatta istediğimi derim bu lafa, yine az gelir! 1934 nedir arkadaş? Daha 2. Dünya Savaşı olmamış, bugünkü VHF telsizleri sırt çantası büyüklüğünde, sabit telefon bile tek tük, mektup hizmetinin fatura için değil haberleşme için kullanıldığı yıllar, telgrafın ultra süper lüks olduğu zamanlar…
   Adam Turkcell kuruldu diyor 🙂
   Hayır yani yanlışlıkla 9 yerine 3’e bastı derim de, nasıl bir klavyede 9 ile 3 yan yana ki?!

   Doğrusunu öğren; 1994’te kuruldu!

 9. Ben yanimda uygulamasını indirdim haftalık 1gb 0 tl haftası dolduğunda bana tekrar 1gb gelirmi

  • Kozbon

   Merhaba efndim, hayır 2. kez bu paketi yapma hakkınız yok. Artık eskisi gibi değil her hafta yeni paket maalesef vermemekte.

 10. aveaya numaramı taşımak istiyorum . geçmek için numaranın kayıtlı olduğu kişinin olması zorunlumu?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, yaşınız 18 ise hattının asıl sahibinin kimliğini alarak numaranızı değiştirebilirsiniz.

 11. merhabalar,
  biz ailecek turkcelliyiz benim konturatım aralıkda bitiyo size göre hangisine geçmeliyim

  • Kozbon

   Merhaba Ömer, çevrenizde en iyi çekim gücüne sahip olan hat hangisi ise onu tercih etmenizi tavsiye ederim.

 12. turkcell ve vodafone arasında kararsızım sizce seçimim hangisi olmalı ??

  • Kozbon

   Merhaba Aslı, eğer sürekli internet kullanıyor iseniz ve bulunduğunuz bölgede en iyi hat hangisi çekiyor ise o operatörü tercih etmenizi tavsiye ederim.

 13. Merhaba,
  Ben diyecektimki daha önce bir kampanya söyledin bu HOSGELDIN kampanyasinda bir sorun mu? var paket iptalinden ve sonrasinda para keseceğine dair mesaj geldi bana yardimci olursun sevinirim.

  • Kozbon

   Merhaba Ahmet, Hosgeldin paketi vodafone tarafından iptal edilmiştir, sadece yeni gelen müşterileri için aktif olan paketi yapan eski müşterilerinden geri iade istiyor. Yani paketi yaptıktan 1-2 gün sonra sizden iptal ediyor ve kullandığınız miktarlarında parasını istemiyor. Sanırım mesajı yanlış okudunuz, mesajı tekrar okuyunuz sizden herhangi bir ücret talep etmeyecektir.