Esnek İphoneların Özellikleri ve Fiyatı

Esnek İphoneların Özellikleri ve Fiyatı

Amerikan Teknoloji devi Apple bükülebilir bir iPhone modeli üretebilmek için patent müracaatsunda bulundu.

Dünya gündemindeki yerini her zaman koruyan Apple firması bu kez bükülebilir(esnek) iPhone fikrinin patentini almak için müracaatda bulundu. Bu patent müracaatsunun iPhone 6 Plus ‘da çıkan bükülme sorunlarınden kaynaklanıp kaynaklanmadığı tam anlamıyla bilinmezken yeni iPhone modellerinin alışılagelmiş dizayndan son derece farklı olacağı konuşuluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple kısa zaman önce en son modelleri olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ‘da yaşanan bükülme sorunları ile gündeme gelmiş ve yaşanan bu durumu reddetmişti. Ancak bu fikir istemese de şirketin güzeluna gitmiş olmalı ki kısa bir müddet sonra esnek bir telefon üretme kararı almış ve çalışmalarına başlayıp ön çalışma neticesinde olabilirliğini kabul edip patent müracaatsunda bulunmuş. Şirket bu fikir kapsamında, kullanacağı malzemeleri büyük ihtimalle plastik ve fiber bir malzeme ile yapması tahmin ediliyor. Böylelikle donanımı esneme esnasında zarar görmeyerek elastik bir yapıya bürünecek.

Apple‘ın bu esnek iPhone patentini ne zaman kullanacağı ise henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde aldığı akıllı kalem patenti ile de büyük bir şaşkınlık yaratan Apple‘ın bu yeni girişimi çoğu kişi tarafından çılgınlık olarak kaydedilmiştı.

Sponsorlu Bağlantılar

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Fiyatı elbet iphone olunca oldukça pahalı olacaktır. Pahalı ürün satarak çok iyi bir politika izliyor apple

  2. Çok fazla rağbet göreceğini sanmıyorum. Çünkü iPhone kalitesini giderek düşürüyor. Samsung artık iPhone’u ilerde rakip olarak bile görmeyebilir. Steve Jops’tan sonra Apple çok büyük bir kayıp verdi.

  3. ıphone 6 çıktığında heveslenip hemen aldım. çok kibar bir telefondu. ancak bu kibarlığı bir sorun oldu resmen. sony xperia z3 aldım iponu vererek benim için doğru telefon olduğu kesin

  4. Plastik olması bence daha büyük sorunlara yol açabilir. İşlemciler vs. nasıl olacak plastik?