Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Yenilik ve değiştirmek her daim iyidir, eğer ki yeni bir ev alacaksanız bugün sizlere edinmiş olduğum bilgiler ile ev alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular hakkında bilgi vereceğim. Biliyoruz ki her insan yeni evde oturmak ister ve bazen zarar edeceğini bile bile evini – çevresini değiştirmek zorunda kalır. Ya da kâr etmek isterken bir bakmış zarar etmiş hale gelmiş olur. Bir de benim gibi körü körüne zarar edenler vardır, edinmiş olduğum bilgiler ile umarım sizlere faydalı bilgiler vermiş olacağım. Ev alırken dikkat etmeniz gereken önemli kurallardan biri alacağınız evin konumu ve çevresidir. Yarın bugün eşinizi, çocuklarınızı gönül rahatlığıyla evde bırakıp işe gitmek istiyorsanız seçeceğiniz evin konumu ve çevresi iyi olmalı. Ev beğenirken mutlaka çevresi hakkında araştırmalar yapmaya özen gösterin ve bunun haricinde almış olduğunuz evin yarın size neleri kazandıracağı konusunda biraz istişare yapın. Almış olduğunuz evin çevresinde yapılacak olan herhangi bir proje ile alacağınız evin değerini etkileyip etkilemediğini araştırın. Bu iki temel husus sizler için ve benim için en ideal seçenek olacak ve bir diğer konu ise ev için istenilen para ve evde kullanılmış olan malzeme kalitesidir. Hoşunuza giden evin belki de parasıyla bir değil de iki tane ev alabilirsiniz, uçuk rakamlardan uzak durmaya ve bütçenize göre tercih yaparken evde kullanılan malzemeler hakkında bilgiler edinin. Evin iç yapımı yarın bugün tekrardan sorun çıkarmayacağı konusunda emin olun ki ilerleyen zamanlarda başınız ağrımasın.

Sponsorlu Bağlantılar

Ulaşım konusuna gelecek olacaksak, eğer ki İstanbul’da oturuyorsanız ve aracınız varsa ulaşım sizler için hayli bir zor olacaktır. Alacağınız evin çevresinde toplu taşımanın yakından geçmesine dikkat etmeniz durumunda büyük bir avantajınız olacak ve her gün bu dertli trafikten kurtulmuş olacaksınız. Gelelim evin diğer bir sorunu olan boyutu; biliyoruz ki bu son zamanlarda yapılan her evin ortalama boyutu 75m2 ile 85m2 arasında gidip gelmektedir. 85m2 üzeri her dairenin & evin fiyatı kat kat fazla olacaktır bunun için eşyanıza göre bir daire boyutu seçiniz ve evi almadan önce her odanın her boyutunu iyice ölçün.

Her odanın boyutlarını ölçmeniz durumunda evinizde kendiniz nereye hangi eşyayı koysam nasıl olur diyerek bir plan yaparak büyük bir zarardan kurtulmuş olursunuz. Eğer ki yemek konusuna çok önem veriyorsanız alacağınız evde mutfak kalitesine ve yemek sonrasında yakabileceğiniz sigaranız için ufak bir balkonun olması da sizler için ideal bir seçenek olacaktır.

Sırayla Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Evinizin çevresi & komşunuzu iyi seçin.
  2. Alacağınız evin konumuna yarın bugün değerlenip değerlenmeyeceği konusunda araştırmalar yapın.
  3. Ulaşımın müsait olması konusunda bilgiler edinin.
  4. Alacağınız evin kendi ihtiyacınızı ve yarında ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir şekilde olmasına özen gösterin.
  5. Evde kullanılan, yarın bugün sizlere sorun çıkartmayacak cinsten kullanılmış olan malzemelerin olup olmadığına bakın.
  6. Evi kafanızda hayal edin, hangi eşyanızı nerede nasıl kullanacağınızı yarın bugün sizi sıkmayacak bir şekilde olmasına özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.