Fabrika Ayarları Neleri Siler?

Fabrika Ayarları Neleri Siler?

Sponsorlu Bağlantılar

Her telefonda bulunan fabrika ayarlarına geri dön seçeneği hemen hemen herkesin kurtarıcısı olur iken bir çok kişinin de belası olmuştur. İşte geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın başına gelen olaylardan biri olan fabrika ayarlarına geri dönme işleminde telefonumuz da ne gibi bilgiler silinir ve hangi dosyalar kalır.

Aslında oldukça basit olan bir soru herkesin aklını kolaylıkla karıştırabiliyor, kimisi rehberin kalır ve diğer her şey gider derken kimisi rehberindeki her şey gider fotoğraflar kalır gibisinden herkes kafasına göre açıklamalar yapmakta. Meftut olarak bugün sizlere kısa açıklamalar yaparak Fabrika ayarları dönünce nelerin silineceği nelerin silinmeyeceği konusunda detaylı bilgiler vereceğim.

Sponsorlu Bağlantılar

Fabrika Ayarlarını Sıfırla Nerede?

Fabrika ayarlarını sıfırlama seçeneği her telefonda değişiklik göstermektedir lakin bir çok telefonda şu şekildedir, Telefon Ayarları >> Yedekle ve ya Sıfırla >> Fabrika verilerini sıfırla kısmından telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Telefonunuzu sıfırlamadan önce asıl konuya geri dönelim.

Fabrika Ayarlarına Dönünce Ne Olur?

Öncelikle fabrika ayarlarına geri döndüğünüz takdirde telefonunuzun bütün hafızası silinir, yani telefonunuzun dahili hafızasında yer alan numaralar / video ve şarkılar / resimler / tarayıcı geçmişleri tamamen silinir.

Fabrika ayarlarına geri döndüğünüz takdirde silinen bütün dosyaları, rehberi geri getirme şansınız oldukça zordur. Ve ayrıca fabrika ayarlarına geri dönmeden önce mutlaka telefonunuzda Hafıza Kartı takılı ise çıkartınız. Rehberinizi Hafıza kartınıza yedekleyiniz ve ardından kartı telefonunuzdan çıkartınız.

Hatırlamakta Fayda Var!

 1. Rehberiniz tamamen silinecektir.
 2. İnternet’te girmiş olduğunuz sayfalar gidecektir.
 3. Telefona kayıtlı olan fotoğraflarınız silinecektir.
 4. Video ve şarkılar var ise onlarda gidecektir.
 5. Mevcut ayarlarınız gidecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Videolar vardı fabrika ayarlarına döndüm hattımda değişti geri videoları geri yüklemem mümkünmü?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, tabi ki silinen videolarınızı DiskDigger programını kullanarak geri getirebilirsiniz.

 2. Ben telefonu sifirladim turcell hesapta sifirlanirmi. Arkadaslar.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, sorunuzu tam olarak anlayabilmiş değilim sorunuzu biraz detaylı bir şekilde açıklar mısınız?

 3. fabrika ayarlarini sifirladim.ve yeniden whatsap yüklenirse gecmişdeki kayitlar görünürmü .tşkler.