Facebook Arkadaşın Instagram’da Nedir?

Facebook Arkadaşın Instagram'da Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bizi bizden daha iyi tanıyan bir teknoloji ile karşı karşıyayız. Emin olun kendi devletimizden çok diğer devletler tarafından daha çok tanınmaktayız ve diğer devlet bizlerin hakkında daha fazla bilgiye sahip. Biliyorsunuz ki Facebook ile ilk okul arkadaşlarımızı bile bulabilmekte hatta yolda giderken adını öğrenmek istediğimiz kişileri bile Facebook’ta kısa bir arama yaparak bulabilmekteyiz. Facebook son dönemlerde geliştirmelerini aşırı derecede yoğun olarak sürdürüyor ve son 2 sene içerisinde yayınlamış olduğu Facebook Messenger uygulaması sayesinde de birçok kişinin rehberine kadar indi, yani bir nevi artık bizlerin telefonlarını bizden daha çok kullanmaktalar. Bizi bizden daha fazla tanıyan Facebook sistemi ile Instagram ortaklaşa bir çalışma yürütüp bazen denk gelmiş olduğumuz konulardan olan Facebook Arkadaşın Instagram’da şu şu kullanıcı adıyla katıldı hemen onu takip et. İşte Instagram’da yer alan bu bildirim birçok Instagram kullanıcısının kafasını karıştırmış durumda bunun için Instagram’da bu olay hakkında bilgiler vereceğim Facebook arkadaşın Instagram’da nedir? Neye göre çıkar bunu engellemenin yolu var mı? Beni görebilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıda da bahsettiğim gibi bizi bizden daha iyi tanıyan Facebook teknolojisi ile yıllar öncesinde tanışmış olduğumuz ve unuttuğumuz insanları tekrardan karşımıza çıkartmaktadır. Instagram’da yer alan Facebook arkadaşın Instagram’da özelliği ise şuna göre belirlenmektedir. Facebook’ta arkadaşınız olan kişilerde çıkar, daha önceden arkadaş olup arkadaşlıktan çıkartmış olduğunuz kişilerden herhangi biri Instagram’a katıldığı vakit size bildirim gelir.

Instagram’da Facebook Arkadaşın Instagram’da Neden Çıkar?

Siz eğer ki Instagram ayarlarında yer alan bağlantılı hesaplar seçeneğinden Facebook hesabınızı ilişkilendirdiyseniz  bu tür bildirimler alırsınız. Bunu devre dışı bırakmak için Instagram ayarlarından Bağlantılı Hesaplar kısmından sonlandırabilirsiniz.

Peki, Bu Kişiler Beni Görebilir Mi?

Evet, sizi görebilirler. Nasıl Yani? Şu şekilde bu tür kişiler ile Facebook üzerinden bir bağlantınız olduğundan dolayı siz onun için öneri takip edilecek olan kişilerden birisiniz. Yani o kişinin Instagram ana sayfasında tanıyor olabileceğin kişiler listesinde sizde çıkacaksınız. Çözümü var mı? Evet, tek yapmanız gereken bağlantılı hesaplar kısmındaki bütün hesaplarınızı kaldırmanız yeterlidir.

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?
Instagram’da son dönemlerde artan hesap çalımları hakkında bilgiler paylaştık. Eğer ki sizlerde Instagram’da hesabınız çalındığı vakit neler yapacağınız konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak 2016 başlıklı yazımıza göz atarak buradan çalınan Instagram hesabınızı nasıl geri alacağınız konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz. Ve ayrıca alt kısımda Instagram ile alakalı bir çok konu başlıklarına da ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.