Facebook Dislike Nedir?

Facebook Dislike Nedir?

Öncelikle merak edenler için dislike kelimesinin İngilizce olduğunu belirtmek gerekir. Dislike kelimesinin Türkçe anlamı hoşuna gitmeyen, beğenmediğin, sevmediğin demektir. Başka bir anlamı ise antipati duyduğun, hatta nefret ettiğin anlamına gelir. Bununla birlikte şu an gündemde olan dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı facebook’ ta artık bir fotoğraf ya da yazıyı beğenmediğinizi gösterebilecek olmanızdır.

Sponsorlu Bağlantılar

1,5 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı olan facebook üzerinde fotoğraflar paylaşılıyor paylaşımlar beğeniliyor yorumlar yapılıyor işte o yorumların en çok kullanılanlarından birisi ise like yani beğenme butonudur. Yıllardır kullanıcılar bu durumu çok sorguluyordu acaba neden sadece beğenebiliyoruz. Beğenilmeyen paylaşımlar için de bir ifade yöntemi olamazmıydı. Sonunda facebook dislike yani beğenmeme tuşunu gündemine aldı.

Bu konudaki haberi ise facebook’ un kurucusu olan mark zuckerberg verdi. Tabiî ki insanların her zaman ki ruh hali olumlu ve güzel olmuyor eğer ki üzücü bir olayla ilgili bir paylaşım yapıldı ise örneğin şehit haberi gibi ya da ölüm haberi gibi işte bu paylaşımı beğenmek çok hoş olmuyor. Bu gibi konular göz önüne alınarak dislike’nin bu gibi durumlarda çok işe yarayacak olmasına karar verildi.

Bu sayede insanlar beğenmedim tuşu ile birlikte olumsuz içeriklerle ilgili düşüncelerini de belli etmiş olabilecek. Şu an için yapılan özellik test aşamasında ve bu tuşun insanların arkadaşlık ilişkilerini nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. Uzmanlara göre kullanıcıların paylaşımlarının beğenilmemesini görmesi onları olumsuz etkileyebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Facebook'tan Nasıl Alışveriş Yapabilirim? başlıklı yazı da Facebook'tan Ürün Satın Almak? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Salam whatsfapp kaldirildimi?

    • Kozbon

      Merhaba efendim, konu ile alakasız ama olsun yine de sorunuza cevap vermek isterim. Evet WhatsFapp 13 Eylül tarihinde yapmış olduğu güncellemeden sonra engellendi. Bizlerde sizler gibi yeni sürümü beklemedeyiz, bizleri takip etmekten vazgeçmeyin.