Facebook Otomatik Video Oynatma Kapama

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapama

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’un geliştirmiş olduğu özelliklerden biri olan otomatik video oynatma özelliği bir çok kişinin canını sıkmaya devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde hiç huyum değildir bir kere Facebook’a bakayım ne var ne yok dedim girmez olaydım. Girdiğim an, sayfaların paylaşmış olduğu videolar oynamaya başladı ve bu durum tarayıcının yavaşlamasına neden oldu. Kim ne derse desin artık Facebook eskisi kadar popüler değil, ne zaman telefonlarımızda WhatsApp uygulaması yer aldı o vakitten itibaren Facebook’un ışığı söndü ve o günden itibaren eminim bir çok kişi hesabını kapatmıştır. Sizler için bugün bu başlık altında Facebook’ta yer alan otomatik olarak oynatılan videoaları nasıl kapatacağınız konusunda kısaca bilgiler vereceğim. Eğer Facebook’u bilgisayardan aktif bir şekilde kullanıyorsanız ilk olarak bilgisayarınızdan yani masaüstü Facebook görüntüsünde yer Facebook otomatik video oynatma seçeneğini kapatmak için, https://www.facebook.com/settings?tab=videos adresine gidiniz. Ardından burada yer alan video ayarları seçeneğini kullanarak otomatik video oynatma özelliğini iptal edebilirsiniz. Ayrıca Facebook’a eklenen özelliklerden biri olan Video Oynatma Kalitesi hakkında da buradan değişiklik yapabilirsiniz. Video oynatma kalitesini varsayılan yapmak yerine Hep Standart olarak değiştirmeniz sizin internet paketinizi koruyacaktır.
Facebook Otomatik Video Oynatma Kapama

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Masaüstü ‘Otomatik Video Oynat’ Kapatma Ayarı

  1. İlk olarak Facebook’a giriş yapınız ve ardından sağ üst köşede bulunan seçeneğe dokunarak Ayarlar sekmesine gidiniz.
  2. Sol tarafta gelen ayarlar seçenekleri bölümünde bulunan Videolar seçeneğine tıklayınız.
  3. Karşınıza çıkan Video ayarları kısmından Videoları Otomatik Oynat seçeneğini Kapalı olarak değiştirin.
  4. Bu süreç sonucunda artık Facebook’ta dolaşırken, arkadaşlarınızın beğenmiş olduğunuz sayfaların ya da katılmış olduğunuz gruplarda paylaşılan videoalar otomatik olarak oynatılmayacaktır.

Telefondan ‘Otomatik Video Oynatma’ Özelliğini Kapatmak

Eğer Facebook’u telefondan aktif olarak kullanıyorsanız mutlaka ayarlamanız gereken ayarlardan biri olan otomatik video oynatma özelliğini kapatma seçeneğini aktif etmeniz etmeniz gerekmektedir. İnternet paketlerin bir numaraları düşmanı olan videoaları sizler oynatmadığınız sürece paketiniz sizlere uzun günler boyunca eşlik edecektir.Telefondan Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatmak

Nasıl Kapatabilirim?

  1. Facebook uygulamasını açınız, ardından Facebook’a giriş yapınız.
  2. Eğer zaten Facebook’a giriş yapmışsanız uygulamada sağ üst köşede yer alan yatay 3 çizgi göreceksiniz. Bu işarete dokunarak en alt kısımda yer alan Uygulama Ayarları seçeneğine dokunun.
  3. Açılan seçeneklerde 5. Sırada yer alan Otomatik Oynatma ayarına dokunun.
  4. Gelen bu ayar seçeneklerinde yer alan Videoları Asla Otomatik Oynatma özelliği seçerek bu özelliği kapatabilirsiniz.

Facebook hakkında daha fazla bilgiye erişmek istiyorsanız mutlaka sitemizde yer alan Facebook Yardım Merkezi başlıklı kategorimize bir göz atmayı ve ya merak ettiğiniz sorulara hızlı cevap almak istiyorsanız alt kısımda bulunan yorum bölümünden bana ulaştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Facebook Mentions Nedir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.