Facebookta Fotoğrafı Beğenip Vazgeçme

Facebookta Fotoğrafı Beğenip Vazgeçme

Sponsorlu Bağlantılar

Facebookta her gün bir çok kişinin başına gelen bir olaydan bahsetmek isterim, geçen gün denemiş olduğum tarafımca test etmiş olduğum olay hakkında detaylı bilgiler ile sizleri bilgilendireceğim. Facebookta, arkadaşımız olan ve ya olmayan birinin profiline bakarken elimizin yanlışlıkla dokunmasıyla kişinin profil resmini / ya da durumunu beğenebiliyoruz ve ya bu duruma neden olan arkadaşlarımızda olabiliyor bakayım deyip telefonumuzu elimizden alıp karşı tarafından fotoğrafını beğendikleri de oluyor. Her neyse bu durumu fark ettiğiniz zaman, beğenmiş olduğunuz fotoğraftan dolayı karşı tarafa bildirim gidecektir, “şu şu kişi sizin profil resminizi beğendi” şeklinde bir bildirim gidecektir, siz bu beğeniyi geri aldıktan sonra kişinin bildirimler kısmından bu bildirim gidecektir yani kalkacaktır. Lakin eğer kişi telefonunun da Facebook uygulamasını kullanıyor ise ve veri paketi açık ise muhtemelen beğenmiş olduğunuz fotoğrafın bildirimi o kişinin telefonunun bildirim çubuğunda yer alıyor olacak. Bunun için bir şey yapamazsınız, eğer kişi kullanmıyor ise sorun yok. Eğer kişi bildirimi görmüş ise bir bardak su içmeye hazır mısınız? Eğer kişi o bildirimi görmediyse ve o anda Facebook’ta değil ise tamam o zaman sorun olmayacaktır. Facebookta beğenmiş olduğunuz bir fotoğrafı hemen o kişi görmeden beğenmekten vazgeçer iseniz kişinin bildirimler kısmından kalkar ve böylelikle bir şey anlamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer kişi o esnada Facebook’ta ise ve ya Facebook uygulamasını kullanıyor ise bu tür basit olaylardan bile haberdar olabilir. Ve ayrıca Facebooku kullandıktan sonra kendinizi son kere kontrol edin, en son ne yaptınız ne kurcaladınız bunları da araştırıp öyle kapatın Facebookunuzu. Bunu yapabilmeniz için, Facebook’a giriş yapın ve ardından profilinize girip burada yer alan Hareket Dokümanı kısmından son yapmış olduğunuz işlemlere ve arama geçmişinize kolaylıkla erişebilirsiniz. Ayrıca Facebook Profilinizde yer alan Hareketler dökümanları kısmını oldukça detaylı bir şekilde kullanabilirsiniz, Facebook hesabınızı kapatmadan önce “ben bugün facebookta ne yaptım” diyerek son kontrolleri yaparak öyle çıkış yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca sormak istediğiniz soruları da bekliyorum, diler Facebook diler başka konulardaki sorularınızı kozbon@kozbon.com adresine mail atarak bana ulaştırabilir ya da alt kısımdaki kutucuklara yazarak tarafıma ulaştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Facebookta Biri Beni Taklit Ediyor hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Merhaba; facete sohpet kısmım açıkken,telefon rehberimde kayıtlı fakat facete arkadaşım olmayan birine mesaj atmak istedim. Adını tıklayınca sohpet panosunda ‘x kişi sana ulaşmak için telefon numaranı kullandı’ yazıyor. Daha önceden ‘x kişi senin rehberinde’ diyordu sadece. Bu ne anlama geliyor çok önemli benim için yardımcı olurmusunuz.teşekkürler.

    • Kozbon

      Merhabalar efendim, bu işlem şu şekilde gerçekleşmektedir. Biliyorsunuz ki Facebook son dönemlerde çok gelişti ve sosyal medya yanına sosyal uygulama haline geldi. Bunu da Messenger uygulamasıyla da destekledik. Her Facebook kullanan kullanıcı telefonlarında da Facebook kullanmak istiyor ve telefonlarından Facebook üzerinden mesajlaşmak istiyor ise Messenger uygulamasını indirmek zorunda. Facebook Messenger uygulamasını ayrıca WhatsApp gibi numara ile de kullanabilirsiniz, Facebook hesabınız olmadan telefon numaranızı kullanarak Messenger uygulamasını kullanmanız durumunda rehberinizde kayıtlı olan Messenger kullanıcıları ile bir eşleşme olduğu zaman böyle sizlere bir bildirim gitmektedir.

  2. Facebookta telefon numarasi ekli olan birine begeni bildirimi mesaj olarak gider mi. Begeniyi hemen geri almis almaya ragmen.(telefon numarasi ekliymis ama muhtemelen gizlemis. Cunku gorulmuyo. ) yaklasik bir birbucuk saat sonra cevrimici oldu. Eger o anda facebooku aciksa ve bildirim gittiyse bildirimde ne yazar. Yani şu kişi bir gonderinizi begendi mi ya da gonderi tarihi de yazar mi (eski bi gonderi de)