Facebook’ta Küfür Edersem Ne Olur?

Facebook'ta Küfür Edersem Ne Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Artık sosyal medya platformları eskisine göre daha az kullanılmaya başlamış olup şuan için günümüzde mobil kullanıcılar için mobil uygulamalar daha çok kullanıma sahip. Özellikle bir çok kişi WhatsApp uygulaması popüler olduğu günlerde (ne günlerdi be, bu günleri unutursam kalbim kurusun.) bir çok kişi yavaş yavaş Twitter ve Facebook gibi uygulamaları kapatarak sadece yoğun olarak WhatsApp kullanmaya başlamış durumda. Son zamanlarda WhatsApp ve Instagram uygulamalarının popüler olması üzerine bir çok kişinin ortak alanları olduğundan dolayı ister istemez Facebook, Instagram gibi platformlarda karşı taraftaki kişiye küfür edebiliyor, hakaret edebiliyor ve tehdit dahi edebilmekteyiz. Bu gibi durumlarda maalesef ki bir çok kişi klavye erkekliği yapmaktadır, buna eminim sizlerde dahil oluyorsunuzdur. Bir bakmışsınız olayın ana kahramanı siz olmuşsunuz ve başınız büyük dertte. 2016 senesinde diğer senelere göre Facebook ve Twitter gibi platformlar az kullanılsa da yinede kullanılan büyük platformlardan biridir. Facebook üzerinden bir kişiye küfür, hakaret ve tehdit gibi bir olay sergilerseniz, küfür ettiğiniz kişi sizin için bir dava açarsa kazanması muhtemeldir.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle, Facebookta yer alan gönderilerin altında yapılan yorumlardan x kişisine küfür, hakaret etmeniz durumunda ciddi şekilde ceza yaptırımları mevcut. Bunun için yorum yaparken kullanacağınız kelimeleri iyi seçmeniz gerekmektedir, aksi takdirde maalesef ki hakaret, küfür ettiğiniz kişi sizin için suç duyurusunda bulunabilir.

Bunun haricinde Facebook üzerindne bir kişi küfür ettiğiniz vakit, Facebook hesabınız kilitlenecek ve sizden kimlik doğrulaması isteyecektir. Facebook her geçen gün daha fazla gizlilik konusunda yapmış olduğu çalışmaların ardından Facebook üzerinde yapılacak olan küfürlerde, küfür eden hesabı kilitlemektedir.

Kilitlenen Facebook hesabınızı, kimlik doğrulaması ile açabilirsiniz lakin yine küfür eder ve yine o kişiye veya farklı bir kişiye küfür ettiğiniz vakit hesabınız yine Facebook tarafından kilitlenecektir.

Herkesin ortak alan olarak kullanmış olduğu internette bir kişiye hakaret etmeniz, Türkiye Anayasalarına göre yasak ve ceza yaptırımları vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bedava Facebook Lite hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Messenger da yaptığımız herşey yöneticisi tarafından görülüyor mu ?

    • Kozbon

      Merhabalar, Facebook Messenger ve Facebook üzerinden yapmış olduğunuz her türlü konuşmalar siz silmediginiz sürece Facebook üzerinde durmaktadır. Mesajı sildiğiniz vakit kalıcı olarak Facebook’tan silinir. Eğer ki Facebook yöneticilerin mesajlarınızı okuduğu konusunda bir kuşkunuz varsa da milyonlarca kişilerin kullanmış olduğu bu uygulamada böyle bir durum söz konusu değildir bundan emin olabilirsiniz.