Fotoğrafta Nasıl Güzel Poz Verilir?

Fotoğrafta Nasıl Güzel Poz Verilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğrafta nasıl güzel çıkarız?

Fotoğraflar her an her yerde sizi sanal dünya da ya da başka bir ortamda digital olarak temsil eden şeyler. Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte çektiğiniz fotoğraflara renk efekti verebilir veya lensler takarak fotoğraf netliğini daha da arttırabilirsiniz.. Aşağıdaki uygulamaları yaptınız fakat halen fotoğraflarda iyi çıktığınızı düşünmüyorsanız ya çirkinsiniz ya da fotojenik bir insan değilsiniz. Diğer bir ihtimalle asimetrik yüze sahip değilsinizdir..
Fotoğrafta Güzel Çıkmanın Sırları!
Fotoğraf çekimlerinizi sabah veya öğlen güneşinde yapmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü akşam kameranın kullandığı flash her insanın yüzünü kasacaktır ve farklı bir biçimde olmanızı sağlayacaktır. Fotoğraflarınızı rastgele birine değil bu işlerde profesyonel birisine doğru çekim açılarını ve pozisyonlarını bilen birine çektirin. Fotoğraflarda güneşi arkanıza almayı tercih edin. Arkanıza geçen güneş saçlarınızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Fotoğraf çektirirken kendinizi asla kasmayın, kastığınız zaman yüz mimikleriniz veya yüzünüz farklı bir biçim alacaktır.
Fotoğraf çektirirken iyi şeyler düşünün yani hayatınızda ki olmuş olan olumlu şeyleri iyi günleri düşünün.
Mesela selfie çekerken kamerayı yukarıdan tuttuğunuz zaman daha iyi görünebilirsiniz fakat alttan tutulan kamera yüzünüzün iyi görünmemesine sebep olacaktır.
Fotoğrafta Nasıl Güzel Poz Verilir?
Arkadaşınızdan veya fotoğrafçınızdan sizi anlık olarak veya bir iş ile uğraşırken çekmesini rica edin. Fotoğraflarda çok dik ve robot gibi durmaktan sakının. Küçük bir gülümseme ve el hareketleri ile mükemmel bir poz verebilirsiniz. Diğer bir yandan bir grupla beraber yemek yiyorsanız ve fotoğraf çektirecekseniz güzel görünmeniz açısından sandalyenizin uç tarafına oturmanızda fayda var çünkü beliniz ve vücudunuz dik durup daha güzel bir yapıya sahip olmuş olacaksınız. Fotoğraflarda ince veya zayıf görünmek istiyorsanız koyu renkli elbiseler giymelisiniz özellikle de siyahı tercih edebilirsiniz.
En önemlisi tek şunu unutmayın! Dik durun ve rahat hareketler sergileyin. Yani fotoğraf çektirdiğinizi düşünmeyin o anda sevgilinizi veya sizi mutlu edebilen başka birisini düşünün..

Sponsorlu Bağlantılar

Aslında bende oldukça yakışıklı ve oldukça fotojenik bir internet sitesi değilim, bakmayın öyle sizlere yararlı bir blog sitesi olmak için kamburum çıktı artık robotlaştım. Her neyse hemen konuya geçeyim. Sosyal medya da Facebook, Twitter ve özellikle İnstagram‘da fotoğraf paylaşmak son zamanların en vazgeçilmezi oldu. Peki fotoğraf paylaşıyoruz, yüzlerce ve hatta binlerce kişi bizim fotoğrafımızı bir şekilde görüyor ve illaki “Bu ne ya, öyle poz mu verilir, çok çirkin çıkmış, iyi ben bundan daha yakışıklıyım” gibisinden binlerce yorum çıkıyor diyebilirim. Şahsen ben öyleyim, İnstagram keşfet bölümünden diğer kişilerin fotoğraflarına bakarak yorumlar yapıyorum, keşke şöyle açıyı yakalasaymış, keşke şu şekilde fotoğraf çekseymiş gibisinden bir çok yorumlar yapıyorum. İşte bugün sizlere edinmiş olduğum bilgilerden yola çıkarak “Fotoğraflarda Nasıl Güzel Çıkılır” adlı yazı hakkında biraz bilgi vereyim.

Ayaz gibi nasıl yakışıklı olurum?

Fotoğrafta Nasıl Güzel Çıkabilirim?

Öncelikle açıları iyi yakalayın, fotoğrafçılık hakkında biraz bilgi toplarsanız sizlere harika arka plana sahip olan fotoğraflarınız olur ve çevreniz tarafından beğenilirsiniz. Çenenizin yukarı veya aşağı, yüz hafif eğik olması gibinden hangi pozları vereceğinize iyi karar vermelisiniz. Kameraya direkt bakmak, sol veya sağ profilinizin hangisinin daha iyi olduğu kararlaştırın.

Ayrıca mutlaka doğal görünmeye çalışın, hani “haberim yokmuş gibi çek” kelimesinden yola çıkarak doğal olun ve gülümseyin.

Fotoğraf hakkında sorularınızı bekliyoruz.

Elinizden geldiğince mutlaka ışığı çok iyi yakalayın, yüzünüzün net olması ışığa bağlıdır. Tam tepeden gelen ışıklardan kaçının ve ışığı karşınıza alıp, öyle çekimler yapmayı deneyin. Çünkü yukarıdan gelen ışık sizi karanlık çıkartır.

Yüzünüzü ortaya çıkan yönlerini yani, dudaklarınızı, gözlerinizi, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak şekilde makyaj yapmayı unutmayın.

Fotoğraf çekim esnasında mutlaka doğal olun ve zihninizde olumlu düşünceler besleyin, o an nasıl hissediyorsanız bunu gösterin. Mutlu olun..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Öneri: Duru Sözler başlıklı yazı da dini kitap önerisi hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.