Girdiğiniz Bilgilere Ait Öğrenci Bulunamadı Hatası

Girdiğiniz Bilgilere Ait Öğrenci Bulunamadı Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Her mezun olan ya da her yıl sınıf değiştiren bir çok kişinin başına gelen bir E-Okul hatasından bahsetmek isterim. Geçtiğimiz günlerde okulların açılmasıyla ortaya gelen bir çok buna benzer sorunlar üzerine bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle okuldan yeni mezun olduysanız veya okuldan ayrıldıysanız okul tarafından sizin okul numaranız silinecektir lakin korkmanıza veya heyecan yapmanıza gerek yok şuan ki okul numaranızda yer alan bütün bilgiler bir önceki yani ilk okul yılında geçerli olan okul numaranıza devredilecektir. Teknolojinin gelişmesine ayak uyduran MEB tarafından E okul artık her geçen gün gelişiyor ve her geçen gün bir çok yenilik ile karşılaşıyoruz. Mobil uyumluluğu olmayan Eokul’a geçtiğimiz günler mobil uyumlu bir tasarım yapıldı ayrıca bu yetmezmiş gibi E okul için yeni uygulamalar / notlarınızı başarılarınızı takip edebileceğiniz bir çok E okul uygulaması çıkarıldı. Ayrıca MEB tarafından düzenlenen SMS ile bilgilendirme platformu sayesinde artık velililer kendi öğrencileri için anında her şeyden haberdar oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki lafı çok uzatmadan “Girdiğiniz Bilgilere Ait Öğrenci Bulunamadı” Hatasından bahsedeyim. Öncelikle hata tamamen sizin okulunuzdan kaynaklanmaktadır, okuldaki numaranız bir başka öğrenciye verirmiş olabilir ya da sizin numaranız değişmiş olabilir. Peki neden böyle bir şey yapılıyor diyorsanız da Okul yöneticileri, 5 ‘li ve 6’li rakamlara çıkmaması için mezun olan öğrencilerin numaralarını bir başka yeni gelen öğrenciye verilmektedir. Peki bu sorunu nasıl çözebilirim diyorsanız da bu işlemi şu şekilde çözebilirsiniz.

Daha önceki okul numaralarınızı tek tek deneyebilirsiniz, mesela ilk okul numaranız kaç ise onu kullanarak şuan ki notlarınıza ve ya daha önceki bütün dönemlere ait notlarınıza / devamsızlık bilgilerinize kadar her şeyi görebilirsiniz.

Bu arada şu e okulun eski görüntüsünü özledim, bakıp bakıp hasret gideriyorum. Bizlere sormak istediğiniz diğer sorularınızı mail olarak ya da alt kısımda yer alan kutucuklara yazarak tarafımıza ulaştırabilir ve en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır başlıklı yazı da 2014 2015 ygs, 2014 ygs ve 2015 ygs açık uçlu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. İLK OKUL NUMARAMI UNUTTUM NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM

  • Kozbon

   Merhaba, Semanur ilk okul numaranızı unuttuysanız o halde kenarda duran ilk okul karnelerinize bakarak ilk okulda yer alan bütün bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Umarım ilk okuldaki karnelerinizi saklıyorsunuzdur.

 2. Lise 2 ye geçtim ve sisteme uzun bir süredir giriş yapamıyorum. ilkokul numaramı da denedim fakat işe yaramadı ne yapabilirim???

 3. Ben 8. sınıf tan mezun oldum e okula giriş yapamıyorum.
  Bir numaram var oda 377 hayatımda başka okul numaram olmadı nasıl açıcam e okulu acil yardım daha tercih yapcam.

 4. benim bütün okul numaram aynı ilk okulda da aynı orta okulda da onun için ilk okul numaranı gir önerinizden başka bir öneri var mıdır

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, yaz tatili olduğu için yeni numaralar oluşturulduğundan dolayı böyle sıkıntılar çıkması normaldir. İlerleyen zamanlarda düzelecektir, eğer ki düzelmiyor ise ilk okulunuza giderek veya mevcut okumuş olduğunuz okula giderek sorunu düzeltebilirsiniz.

 5. ben lise son sınıfı bitirdim sorumluluk yüzünden mezun olamadım üniversite kayıtlarında nasıl yaptırabilirim

  • Kozbon

   Merhabalar Liseden mezun olmadığınız süre üniversite için herhangi bir kayıt yaptırmanız maalesef ki mümkün değil.

 6. S.a lise 2 ye geçtim sisteme girmeye calıstıgımda Girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı. yazısı geliyor ortaokul numaramı denedim ondada aynı şekilde oldu ne ypabilrm acil yardım ???

  • Kozbon

   Merhabalar Merve, bu durum karşısında ilk okul yani 1. sınıfta sana verilen ilk okul numaranı deneyerek giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu yaz aylarında sistemlerde yoğunluklar olduğundan dolayı da sisteme erişim sağlaman konusunda sorunlar yaşayabilirsin.

 7. okulumu değiştirmek için nakil yaptırdım fakat bugun kabul edilmişmi diye baktıgımda girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunmamaktadır diyor ilk okul orta okul ve şimdiki numaralarımı girdim fakat hala aynı yazı cıkıyor napabilirim

 8. ben okulumu değiştirdim yeni numaramı giriyorum olmuyor eski numaramı da girdim olmadı böyle bir kişi bulunmamaktadır diyo ne yapmalıyım