“Gönderi Bildirimlerini Aç” Nedir?

"Gönderi Bildirimlerini Aç" Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram’ın yeni gelen tasarımı ve yeni gelen efektleriyle birlikte “Gönderi Bildirimlerini Aç” özelliği ile oldukça çok konuşulmakta. Instagram’da arkadaşlarımızın profilinde yer alan “Gönderi Bildirimlerini Aç” özelliği nedir nasıl kullanılır ne işe yarar? 2015 Nisan ayından itibaren oldukça çok gelişen, sadelikten yana olan Instagram uygulaması yapmış olduğunu güncellemeler ve yeniliklerden sonra bir çok kişinin dikkatini çekerek popülerliğine popülerlik kattı. Bu yeni gelen özellik sayesinde, hangi arkadaşınızın gönderi bildirimlerini açarsanız arkadaşınız Instagram’da paylaştığı herhangi bir fotoğraf ve ya videoda size anında bildirim gelir. Bu bildirim bizlere Twitter uygulamasından oldukça çok tanıdık geliyor, aynı işlem Instagram için geçerli olması bizler için oldukça faydalı. Bu işlem sonucunda seçmiş olduğumuz arkadaşımızın Instagram’da paylaşmış olduğu herhangi bir gönderi sonucunda anında bildirim alabiliriz ve böylelikle kişiyi en yakın biz takip etmiş oluruz. Lakin yeni gelen özelliklerden biri olan bu özelliği kullanabilmemiz için, kimden anında bildirim gelmesini istiyorsanız o kişiyi takip etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde maalesef o kişiden anlık olarak bildirim alamamaktayız, aynı şekilde Twitter’da da anlık olarak bildirim almamızı sağlayan bu özellikleri kullanabilmemiz için karşı tarafı maalesef takip etmekteyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Gönderi Bildirimlerini Aç Nasıl Kullanılır?

Instagram üzerinden bir kişinin yapmış olduğu paylaşımlardan anlık olarak haber almak istiyorsanız ilk olarak o kişiyi takip etmeniz gerekmektedir, kişinin sizi takip etmesine gerek yok ve gönderil bildirimlerini açtığınız vakit karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir.

 1. Kimden her fotoğraf, video paylaştığında size bildirim gelmesini istiyorsanız ilk olarak o kişiyi takip ediniz.
 2. Kişiyi takip ettikten sonra o kişinin profilinde yer alan sağ üst köşedeki seçeneklere dokunun.
 3. Gelen seçenek kısmından burada yer alan Gönderi Bildirimlerini Aç seçeneğine dokunarak artık kişinin yapmış olduğu paylaşımlardan bildirim alacağız.

Gönderi Bildirimlerini Aç Nasıl Kapatılır?

2015 Nisan ayında gelen güncellemelerin ardından bir çok kişinin bilmediği bir özellik olan “Gönderi Bildirimlerini Aç” seçeneği ile artık karşı tarafı an ve an takip edebilmekteyiz, bu kişilerden bildirim almak istiyorsanız “Gönderi Bildirimlerini Aç” seçeneğini kullanarak kolaylıkla takip edebilirsiniz. Peki bu açmış olduğumuz özellik nasıl kapatılır?

 1. İlk olarak hangi kişiden anlık olarak bildirim gelmemesini istiyorsanız o kişinin profiline gidiniz.
 2. Ardından sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun.
 3. Gelen seçenekler kısmından “Gönderi Bildirimlerini Kapat” seçeneğine dokunarak karşı kişiden gelen bildirimleri kolaylıkla kapatabilirsiniz.

En Çok Sorulan Sorular

 • Karşı Tarafa Herhangi Bir Bildirim Gider Mi?
  • Hayır, kimden anlık olarak bildirim almak istiyorsanız o kişinin profiline giderek bu özelliği aktif ettiğiniz zaman karşı tarafa herhangi “x kişisi sizden bildirim almaya başladı” şeklinde bir bildirim gitmeyecektir.
 • Kişiyi Takip Etmek Zorunda Mıyım?
  • Evet karşın profili gizli ise ve karşı taraftan anlık olarak bildirim almak istiyorsanız, kişiyi takip etmek zorundasınız.
 • Profili Herkese Açık Olan Biri İçin Kullanabilir Miyim?
  • Hayır, eğer karşı tarafın profili herkese açık ise yine de kişiyi takip etmek zorundasınız ve anca o zaman anlık olarak bildirim alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.