Google Allo Nedir?

Google Allo Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden de iddia etmiş olduğumuz konulardan biri olan ve bizleri yine haklı çıkartan konulardan olan Google tarafından yayınlanması beklenen uygulamanın adı nihahetinde belli oldu. Google tarafından geliştirilen ve yayınlaması beklenmesi gereken Google Allo uygulaması ile bir çok uygulamaları ve özellikle Facebook’un geliştirmiş olduğu uygulamalardan olan Facebook Messenger ile WhatsApp uygulamalarını kenara itilecek gibi gözükmektedir. Peki bu kadar iddialı olarak konuşmuş olduğumuz Google Allo nedir? Google Allo uygulaması dünya üzerinden internet paketi olmadan veya herhangi bir veriye bağlı (wifi) olmaksızın çalışabilecek olan uygulamalardan biri olduğunu düşünmekteyiz lakin şuan için herhangi bir açıklama yapmayan Google, Allo uygulaması için böyle sürpriz bir özellik yapacağından eminim. Google Allo uygulaması kendine has gülücük paketleri ile dikkat çekerken kendine has ve işlevi ile bir çok kişinin yeni uygulaması olmaya aday. Şuan için Google Allo uygulaması Google Play üzerinden yayınlanmamış durumdadır, eğer ki Google Allo uygulamasının yayınlandığı vakit hemen indirip kullanmak istiyorsanız Google Allo uygulamasına ön kayıt yaptırabilir ve sizlerde Google Allo uygulaması yayınlandığından telefonlarınıza hemen indirebilirsiniz. WhatsApp ve Facebook Messenger uygulaması ile yarışacak gibi gözüken Google Allo uygulaması eğer herhangi bir veri paketi olmadan ücretsiz olarak hizmet vermeye başlar ise ülkemizde en çok kullanılan uygulamalardan olacağına eminim.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Allo uygulaması ile sevdikleriniz ile iletişime geçebilirsiniz, şuan için geliştirilmesi devam eden Google tarafından yapılan uygulamalardan olan anlık mesajlaşma uygulamasının adı Google Allo olup ilerleyen günlerde yayınlanması beklenmektedir. Google Allo hakkında pek bilinmeyen özellikler mevcut olup ilerleyen günlerde uygulama yayınlandıktan sonra sizlere Google Allo özellikleri hakkında daha fazla bilgi verebiliriz. Şuan için paylaşılan özellikleri merak ediyorsanız da;

Google Allo Özellikleri

Hızlı Cevap Özelliği
Hızlı cevap özelliği ile, bir kişiye hemen daha önceden oluşturmuş olduğunuz mesajları göndererek görüşünüzü belirtebilirsiniz. Hızlı mesaj özelliği sayesinde kısa sürede zaman kazanabilirsiniz. Mesela bir arkadaşınız tarafından tarafınıza gelen resimde eğer ki sadece tişört varsa Google Allo uygulaması hemen onu kendi içerisinde yorumlayıp “Ne kadar güzel?” – “Fiyatı Nedir?” – “Hangi Mağaza?” şeklinde sizlere hızlı cevap seçenekleri sunacaktır.
Kendine Has Gülücük İfadeleri
Yine Google yaptı yapacağını ve herkes bol bol kendisini ifade edebilsin diyerek bol bol emojiler yükleyip yayınlayacağı Google Allo uygulaması ile sizlerde bol bol karşı tarafa gülücükler göndererek kendinizi ifade edebilirsiniz. Gerçekten şuan için geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından yayınlanan emojilerden sonra üzerimde bir halsizlik var, bu halsizlikler umarım Google Allo uygulaması sonrasında düzelir.
Büyük - Küçük - Büyük - Küçük
Diğer uygulamalardan farklı olduğunu söylemiştik, Google Allo uygulaması ile sizlerde göndereceğiniz mesajın büyüklüğünü belirleyerek gönderebiliyorsunuz. Mesela karşı tarafında görebileceği ve hissedebileceği (abartısız) boyutlarda mesajınızın yazı boyutunu belirleyerek karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Dediğimiz gibi, Google uygulaması yine yapıyor ve kendi uygulaması ile bir çok uygulamayı geride bırakmaya hazırlanıyor. Sizlerde Google Allo uygulamasını merak ediyorsanız bizleri takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kozbon

    Merhaba efendim, Google Allo uygulamasını patlamazsınız. Bunun için üzgünüm lakin ilerleyen günlerde yayınlanacak olan uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.