Google Play Neden İngilizce Oldu? İRİS Nedir?

Google Play Neden İngilizce Oldu? İRİS Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Nihayetinde koskoca bir yıl daha bitmiş bulunuyor ve yeni bir teknoloji yılına hep birlikte bir hoş geldin demek üzere sayılı günler kaldı. Biliyoruz ki 2016 yılında yaşanan bütün olaylar hiçbir zaman unutulmayacak hep içimizde bir yara olarak kalacak. 2017 yılında gelişmeye devam eden ve hiçbir şekilde hızını düşürmeyen teknoloji aksine daha hızlı bir oranda gelişmeye devam etmektedir bugün ise sizlere son dönemlerde herkesin karşılaşmış olduğu sorunlardan olan Google Play’in İngilizce olması sorunun en temel sebeplerinden bahsedeceğim. İOS kullanıcılarından özenmiş olduğumuz Siri robot artık ilerleyen günlerde yani 2017 yılında Android kullanıcılar içinde geçerli olacaktır, şuan için Google Play’in İngilizce olması bunun en temel sebeplerindendir. İlerleyen günlerde aktif olacak olan Siri benzeri bir robot ile artık sizlerde Android telefonlarınız da bir robota komut vererek işlemlerinizi sesli olarak yapabileceksiniz. Android kullanıcıların yeni vazgeçilmezi olacak olan yeni robotun adı ise İRİS’dir. İRİS ile sizlerde artık telefonlarınızdan sesli komut vererek, tıpkı bir insan gibi konuşup anlayış gösteren bir robota emir vererek işlemleriniz yaptıracaksınız. Kimi zaman bizlere trip atacak olan İRİS ile artık Android kullanıcıları da tıpkı İOS kullanıcıları için geçerli olan Siri kadar keyif alacak.

Google Play İngilizce Oldu Nasıl Düzeltebilirim?

Gelecek olan yapay zekâdan dolayı bazı sorunlar yaşamakta olan Google Play şuan için birçok Android kullanıcısında maalesef ki İngilizce olmuş durumda ve sosyal medya da birçok kişi Google Play’in İngilizce olmasından oldukça çok şikâyetçidir. Bu durum için yapmanız gerek yani Google Play’i tekrardan Türkçe haline getirmek için gelen son güncellemeyi kaldırmanız gerekmektedir? Google Play’i tekrar Türkçe yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz; Ayarlar > Uygulamalar > Google Play uygulamasını açınız ve ardından Güncellemeleri kaldır seçeneğine dokunarak gelen son Google Play güncellemesini kaldırmanız durumunda bu işlem başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Play’in sizler için İngilizce olması sizlere herhangi bir şekilde zarar vermiyor ise güncellemeleri kaldırmanızı tavsiye etmem, bunun için ilerleyen günlerde düzelecek olan Google Play’in yeni güncelleme almasını beklemeniz yeterli olacaktır.

Google Play Neden İngilizce Oldu? İRİS Nedir?

İRİS Nedir?

iOS kullanıcıların severek kullanmış olduğu Siri uygulamasının bir benzeri olup sadece Android kullanıcılarına has bir robottur, bu robot ile artık telefonunuzun Home tuşuna dokunarak aktif edebilecek ve telefonunuzda yapmak istediğiniz aramaları, Google Play üzerinde aramak istediğiniz uygulamaları bu uygulama üzerinden daha hızlı ve daha net sonuçlar ile ulaşmış olacaksınız. İRİS ile Google Play üzerinden aramak istediğiniz bir uygulamayı daha kolay olarak bulabilecek veya rehberinizden herhangi bir kişiyi aramak istiyorsanız da o kişiyi sizi için arayıp bulabilecek. Ayrıca Google’da yapmak istediğiniz bütün aramaları yazmak yerine İRİS’e komut vererek ona kendisinin aramasını ve en iyi sonuçları bulmasını söyleyerek sizlere doğru sonuçlar getirecektir.

İRİS Ne Zaman Aktif Olacak?

Şuan için Türkçe dil desteği bulunmayan İRİS için çalışmalar başlamış durumda ve büyük bir ihtimal ile 2017 yılının ortasına kadar yayınlanacak olan İRİS uygulamasını artık Android kullanıcıları kullanmaya başlayabilecek. İRİS robot ile sizlerde keyifli dakikalar yaşayabilecek ve hayatınız daha kolay bir hale bürünmüş olacak.

Google Play İngilizce Oldu Ne Yapmalıyım?

Google Play’in İngilizce olmasının en temel sebebi geliştirmiş ve değişiklik yapmış olduğu alt yapıdan dolayı kaynaklanmaktadır bunun için sizin yapabileceğiniz herhangi bir çözüm yok. Sadece kısa bir süre beklemeniz ve Google Play’in tekrardan güncellenme almasını beklemek yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.