Google’da Fotoğrafım Var Nasıl Kaldırabilirim?

Google'da Fotoğrafım Var Nasıl Kaldırabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

İnternette milyonlarca faydalı site olduğu gibi yine milyonlarca zararlı sitelerde mevcut. Tıpkı bizlerin Instagram, Facebook ve Twitter üzerinde profil fotoğraflarımızı indirip kendi sitesinde yayınladığı gibi. Bu durum karşısında Google arama motoru bu durumu legal bir davranış olarak algılandığından dolayı bizlerin fotoğraflarını barındıran siteleri Google arama sonuçlarında çıkartmaktadır bu durum karşısında bizlerin fotoğrafların internette yer almaması durumunda bu durumu Google’a bildirerek fotoğraflarınızın Google’dan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle Instagram’da ve Twitter’da kendi profil fotoğraflarınızı Google’da kolaylıkla bulabilirsiniz bu durum karşısında şikayetçiyseniz bu durumu düzeltmesi ve incelemesi konusunda Google’a haber vermeniz durumunda Google sizi haklı bulduğu takdirde fotoğraflarınızı Google Arama Sonuçlarından silecektir. Google’da size ait fotoğrafları bulduktan sonra alt kısımda yer alan Geri Bildirim Gönder seçeneğini kullanarak bu fotoğraf hakkında bir ihlal olduğunu belirtmeniz durumunda kısa süre içerisinde fotoğrafın Google’dan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Google’de mevcut olan fotoğrafınızı bulabilmek için, Google Görseller seçeneğine giderek adınızı soyadınızı yazmanız durumunda size ait olan profillerdeki fotoğraflarınızı bulabilirsiniz. Veya çok sık kullandığınız ve hiç değiştirmediğiniz kullanıcı adlarını aratarak Google üzerinden mevcut fotoğraflarınızın kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğrafı Google'dan Nasıl Kaldırabilirim? Nasıl Silebilirim?

Yapmak istediğiniz işlem aslında çok basit, size ait olan hangi fotoğrafın Google’dan kaldırılmasını istiyorsanız o fotoğrafınızı Google’de bulunuz ve ardından yukarıdaki resimde belirttiğim gibi sizlerde Geri Bildirim Gönder seçeneğine tıklayıp Gooogle’un bu durumdan haberdar olmasını sağlayabilir ve fotoğrafın kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Fotoğrafı Google'dan Nasıl Kaldırabilirim? Nasıl Silebilirim?

Geri Bildirim Gönder seçeneğine tıkladığınız vakit sizin için bir form açılacaktır. Form’a neden bu fotoğrafı şikayet ettiğiniz konusunda bilgiler eklemeniz durumunda fotoğrafın Google’dan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Fotoğrafın kaldırılması süresi tamamen ihlal etmiş olduğunu duruma bağlıdır ve genelde bir hafta süre içerisinde şikayet edilen fotoğraflar Google Arama sonuçlarından kaldırılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.