Hafıza Kartı Olmadan WhatsApp Kullanılır Mı?

Hafıza Kartı Olmadan WhatsApp Kullanılır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzün büyük iletişim araçlarından olan WhatsApp uygulaması hakkında bugün sizlere çok garip bir soruya cevap vereceğim. Oldukça kafa karıştırıcı sorunlardan biri olan hafıza kartı olmadan WhatsApp kullanılır mı sorusuna kısaca cevaplar vereceğim. Bildiğiniz üzerine artık ilk okula giden öğrencilerin bile WhatsApp kullanıyor, her kesime büyük bir oranda hitap eden WhatsApp uygulaması sayesinde günlük yaşantımız artık daha kolay. Arkadaşlarımız ile buluşmalarımızın ardından çekinmiş olduğumuz fotoğrafları, selfileri bluetooth ile aktarmak yerine hemen WhatsApp üzerinden kolaylıkla aktarabilmekteyiz. Peki bu kadar bizler için kolaylıkla sağlayan WhatsApp uygulamasını telefonumuzda hafıza kartı olmadan kullanabilir miyiz? WhatsApp uygulamasını telefonunuzda kullanabilmek için herhangi bir hafıza kartınıza gerek yoktur. Eğer telefonunuzda hafıza kartı var ise zaten telefonunuzun varsayılan depolama yeri hafıza kartı olduğundan dolayı WhatsApp’ta yer alan yedekleriniz ve fotoğraflarınız hafıza kartına yedeklenecektir. Eğer telefonunuzda hafıza kartı yok ise WhatsApp uygulaması mecburen yedeklemelerini ve WhatsApp üzerinden alacağınız dosyaları telefonunun kendi dahili hafıza kartında yedekleme yapacaktır. Lakin bu durum biraz sizlerin canını sıkabilir, gelin bunu alt başlıkta şu şekilde açıklayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hafıza Kartını Neden Kullanmalıyım?

Telefonunuzda bir hafıza kartının olması sizler için çok fayda sağlayacaktır. Öncelikle dosya aktarımı için kolaylık sağlayan hafıza kartı telefonunuz için ek bir depo olacaktır. Telefonunuzdaki gereken verileri hafıza kartında saklayıp telefonunuzun hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Hafıza Kartına Nasıl Taşırım?

WhatsApp ayarlarına göre WhatsApp uygulaması genellikle yedeklerini SD Kartında yani hafıza kartında yedeklemektedir. Eğer telefonunuzda WhatsApp kurulumundan itibaren sürekli hafıza kartı takılıysa zaten WhatsApp uygulamanızın default yeri hafıza kartı olacaktır bunun için herhangi bir taşıma yapmanıza gerek yoktur.

WhatsApp Telefona Nasıl Taşırım?

SD Kartında yer alan yedeklerinizi telefonunun dahili hafızasına taşımak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlemlerden biri Google Drive yedekleme işlemini kullanmak olacaktır. Google Drive yedekleme işlemini kullanarak telefonunuzdan kısa süreliğine hafıza kartını çıkartarak tekrardan Google Play’den WhatsApp uygulamasını indiriniz ve yedeklerinizi Google Drive’den aktarınız. Aktarım sonucunda artık WhatsApp’ın default yeri yani varsayılan yeri telefonun hafızası olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2 Tane WhatsApp Nasıl Kullanabilirim? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.