Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Son Durum

Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Son Durum

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizdeki kentsel dönüşüm seferberliğini başlattığı Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar tam gaz sürüyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Esenler Belediyesi ve Esenler Belediyesi şirketi olan Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ESKON) işbirliğinde yükselen proje, 198 bin 753 metrekare inşaat alanında devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bin 407 daire ve 32 dükkânın hak sahiplerine ayrıldığı projeyi inşaat sektöründe Türkiye’nin önce gelen 2 büyük firması yürütüyor. İş programıylala eşit şekilde ilerleyen bu iki firmadan Siyah Kalem inşaatın yüzde 25’ini, Güryapı ise yüzde 21’ini tamamladı. 135 bin metreküp beton ve 16 bin 550 ‘ton demirin kullanıldığı inşaat alanında hak sahiplerine ait tüm bloklara birer tane düşecek şekilde 12 kule vinç çalışıyor. 7 bloğun aynı anda yükseldiği inşaat alanında bazı bloklarda 8’inci kata kadar çıkılmış durumda. Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerinin en kısa zamanda dairelerine kavuşmaları için inşaat süresince 4 bin kişi görev yapacak.

Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Son Durum

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Charlie Herdo İfşa hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Güzel bir proje aslında ama bakalım bitince nasıl olacak

  2. bazı bölgeler için iyi bazı bölgeler için de kötü sonuçlar doğurabilmekte ama genel olarak iyi bir çizgide ilerliyor

  3. Aslında güzel bir projeye benziyor. Kentsel dönüşüm istanbul’da güzel sonuçlar veriyor ama Ankara’da durum ne olur bilemiyorum…